
| Karoser tipi nedir, Peugeot 408 (crossover) (Phase I, 2022)? | Coupe, SUV, Crossover, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Peugeot 408 (crossover) (Phase I, 2022) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 5.1-5.2 Lt/100 km 46.1 - 45.2 US mpg 55.4 - 54.3 UK mpg 19.6 - 19.2 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Peugeot 408 (crossover) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 115-117 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2025 408 (crossover) (Phase I, 2022) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 205 km/saat | 127.38 mph 0-100 km/saat: 9.4 saniye 0-60 mph: 8.9 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Peugeot 408 (crossover) Coupe, SUV, Crossover 2025 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 145 bg, 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Peugeot 408 (crossover) Coupe, SUV, Crossover 2025 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1.2 Lt 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2025 Peugeot 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 3, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Peugeot 408 (crossover) (Phase I, 2022) Coupe, SUV, Crossover 2025 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2025 Peugeot 408 (crossover) Coupe, SUV, Crossover? | 4687 mm 184.53 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2025 Peugeot 408 (crossover) Coupe, SUV, Crossover? | 1848 mm 72.76 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2025 Peugeot 408 (crossover) (Phase I, 2022) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1469 Kg 3238.59 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2025 Peugeot 408 (crossover) (Phase I, 2022) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2025 Peugeot 408 (crossover) Coupe, SUV, Crossover? | 536 - 1611 Lt 18.93 - 56.89 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2025 Peugeot 408 (crossover) (Phase I, 2022) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 6, otomatik şanzıman e-DCS |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 408 (crossover) |
| Nesil | 408 (crossover) (Phase I, 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (145 bg) Mild Hybrid e-DCS |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2025 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Coupe, SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.1-5.2 Lt/100 km
46.1 - 45.2 US mpg 55.4 - 54.3 UK mpg 19.6 - 19.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 115-117 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 8.9 saniye |
| Maksimum sürat | 205 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 127.38 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 10.1 Kg/bg, 98.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 156.6 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.43 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum-nikel manganez kobalt oksit (Li-NMC) |
| Batarya ağırlığı | 12 Kg 26.46 lbs. |
| Batarya konumu | Zemin altında, ön koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 29 bg @ 4264 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 51 Nm @ 750-2499 dev/dak 37.62 lb.-ft. @ 750-2499 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 145 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 136 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EB2LTD |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1469 Kg 3238.59 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Azami yük | 531 Kg 1170.65 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 536 Lt 18.93 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1611 Lt 56.89 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4687 mm 184.53 in. |
| Genişlik | 1848 mm 72.76 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1859 mm 73.19 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2062 mm 81.18 in. |
| Yükseklik | 1478 mm 58.19 in. |
| Dingil Mesafesi | 2787 mm 109.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1589 mm 62.56 in. |
| Arka tekerlek izi | 1604 mm 63.15 in. |
| ön çıkıntı | 904 mm 35.59 in. |
| arka çıkıntı | 996 mm 39.21 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman e-DCS |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Elastik direk |
| Ön frenler | Disk, 304x28 mm |
| Arka frenler | Disk, 268x12 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R17 99V; 205/55 R19 97V |
| Jant Boyutu | 17; 19 |