
| Karoser tipi nedir, Peugeot 3008 III (Phase I, 2023)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Peugeot 3008 III (Phase I, 2023) 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 5.5-5.6 Lt/100 km 42.8 - 42 US mpg 51.4 - 50.4 UK mpg 18.2 - 17.9 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Peugeot 3008 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 123-127 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 3008 III (Phase I, 2023) 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 201 km/saat | 124.9 mph 0-100 km/saat: 10.2 saniye 0-60 mph: 9.7 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Peugeot 3008 SUV 2024 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 136 bg, 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Peugeot 3008 SUV 2024 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1.2 Lt 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 Peugeot 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 3, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Peugeot 3008 III (Phase I, 2023) SUV 2024 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 Peugeot 3008 SUV? | 4542 mm 178.82 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 Peugeot 3008 SUV? | 1895 mm 74.61 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 Peugeot 3008 III (Phase I, 2023) 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1648 Kg 3633.22 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2024 Peugeot 3008 III (Phase I, 2023) 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 2080 Kg 4585.62 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 Peugeot 3008 SUV? | 520 - 1480 Lt 18.36 - 52.27 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 Peugeot 3008 III (Phase I, 2023) 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 6, otomatik şanzıman e-DCS |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 3008 |
| Nesil | 3008 III (Phase I, 2023) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (136 bg) Mild Hybrid e-DCS |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2024 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.5-5.6 Lt/100 km
42.8 - 42 US mpg 51.4 - 50.4 UK mpg 18.2 - 17.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 123-127 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 9.7 saniye |
| Maksimum sürat | 201 km/saat 124.9 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 12.1 Kg/bg, 82.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.2 Kg/Nm, 139.6 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.89 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 0.43 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya ağırlığı | 12 Kg 26.46 lbs. |
| Batarya konumu | Zemin altında, ön koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 21 bg @ 4264 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 51 Nm @ 750-2499 dev/dak 37.62 lb.-ft. @ 750-2499 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 136 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | PureTech/HN09 |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1648 Kg 3633.22 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2080 Kg 4585.62 lbs. |
| Azami yük | 432 Kg 952.4 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1480 Lt 52.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4542 mm 178.82 in. |
| Genişlik | 1895 mm 74.61 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1934 mm 76.14 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2108 mm 82.99 in. |
| Yükseklik | 1641 mm 64.61 in. |
| Dingil Mesafesi | 2739 mm 107.83 in. |
| Ön tekerlek izi | 1630 mm 64.17 in. |
| Arka tekerlek izi | 1636 mm 64.41 in. |
| ön çıkıntı | 940 mm 37.01 in. |
| arka çıkıntı | 863 mm 33.98 in. |
| Yerden yükseklik | 198 mm 7.8 in. |
| Yaklaşım açısı | 18.7° |
| Kalkış açısı | 25.7° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman e-DCS |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Elastik direk |
| Ön frenler | Disk, 304x28 mm |
| Arka frenler | Disk, 290x12 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R19 103V |
| Jant Boyutu | 19 |