
| Karoser tipi nedir, Peugeot 2008 II (facelift 2023)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Peugeot 2008 II (facelift 2023) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 4.9-5.0 Lt/100 km 48 - 47 US mpg 57.6 - 56.5 UK mpg 20.4 - 20 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Peugeot 2008 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 110-113 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2025 2008 II (facelift 2023) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 206 km/saat | 128 mph 0-100 km/saat: 8.3 saniye 0-60 mph: 7.9 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Peugeot 2008 SUV 2025 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 145 bg, 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Peugeot 2008 SUV 2025 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1.2 Lt 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2025 Peugeot 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 3, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Peugeot 2008 II (facelift 2023) SUV 2025 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2025 Peugeot 2008 SUV? | 4304 mm 169.45 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2025 Peugeot 2008 SUV? | 1770 mm 69.69 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2025 Peugeot 2008 II (facelift 2023) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1297 Kg 2859.4 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2025 Peugeot 2008 II (facelift 2023) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1790 Kg 3946.27 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2025 Peugeot 2008 SUV? | 434 - 1467 Lt 15.33 - 51.81 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2025 Peugeot 2008 II (facelift 2023) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 6, otomatik şanzıman e-DCS |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 2008 |
| Nesil | 2008 II (facelift 2023) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (145 bg) Mild Hybrid e-DCS |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.9-5.0 Lt/100 km
48 - 47 US mpg 57.6 - 56.5 UK mpg 20.4 - 20 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 110-113 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 7.9 saniye |
| Maksimum sürat | 206 km/saat 128 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 8.9 Kg/bg, 111.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 177.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.432 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya ağırlığı | 13 Kg 28.66 lbs. |
| Batarya konumu | Zemin altında, ön koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 29 bg @ 4264 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 55 Nm @ 750-2499 dev/dak 40.57 lb.-ft. @ 750-2499 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 145 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 136 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EB2LTD |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1297 Kg 2859.4 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1790 Kg 3946.27 lbs. |
| Azami yük | 493 Kg 1086.88 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 434 Lt 15.33 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1467 Lt 51.81 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 44 Lt 11.62 US gal | 9.68 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4304 mm 169.45 in. |
| Genişlik | 1770 mm 69.69 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1815 mm 71.46 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1987 mm 78.23 in. |
| Yükseklik | 1550 mm 61.02 in. |
| Dingil Mesafesi | 2605 mm 102.56 in. |
| Ön tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| Arka tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| ön çıkıntı | 874 mm 34.41 in. |
| arka çıkıntı | 825 mm 32.48 in. |
| En az dönüş açısı | 11.2 m 36.75 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman e-DCS |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Elastik direk |
| Ön frenler | Disk, 302x26 mm |
| Arka frenler | Disk, 249x10 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R16 98H; 215/60 R17 96H; 215/70 R17 100H; 215/55 R18 99V |
| Jant Boyutu | 16; 17; 18 |