
| Karoser tipi nedir, Opel Grandland B? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Opel Grandland B 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 5.5-5.6 Lt/100 km 42.8 - 42 US mpg 51.4 - 50.4 UK mpg 18.2 - 17.9 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Opel Grandland 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 124-128 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 Grandland B 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 202 km/saat | 125.52 mph 0-100 km/saat: 10.2 saniye 0-60 mph: 9.7 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Opel Grandland SUV 2024 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 136 bg, 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Opel Grandland SUV 2024 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 1.2 Lt 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 Opel 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 3, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Opel Grandland B SUV 2024 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 Opel Grandland SUV? | 4650 mm 183.07 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 Opel Grandland SUV? | 1905 mm 75 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 Opel Grandland B 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 1525 Kg 3362.05 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2024 Opel Grandland B 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 2120-2170 Kg 4673.8 - 4784.03 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 Opel Grandland SUV? | 550 - 1645 Lt 19.42 - 58.09 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 Opel Grandland B 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 6, otomatik şanzıman e-DCT |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Grandland |
| Nesil | Grandland B |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 Turbo (136 bg) Mild Hybrid e-DCT |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2024 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 5.1-5.3 Lt/100 km
46.1 - 44.4 US mpg 55.4 - 53.3 UK mpg 19.6 - 18.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.1-5.3 Lt/100 km
46.1 - 44.4 US mpg 55.4 - 53.3 UK mpg 19.6 - 18.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.8-4.9 Lt/100 km
49 - 48 US mpg 58.9 - 57.6 UK mpg 20.8 - 20.4 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.4-6.6 Lt/100 km
36.8 - 35.6 US mpg 44.1 - 42.8 UK mpg 15.6 - 15.2 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.5-5.6 Lt/100 km
42.8 - 42 US mpg 51.4 - 50.4 UK mpg 18.2 - 17.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 124-128 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 9.7 saniye |
| Maksimum sürat | 202 km/saat 125.52 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 11.2 Kg/bg, 89.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.6 Kg/Nm, 150.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 28 bg |
| Elektrikli motor torku | 55 Nm 40.57 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 136 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.5 mm 3.56 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, VVT |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1525 Kg 3362.05 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2120-2170 Kg 4673.8 - 4784.03 lbs. |
| Azami yük | 595-645 Kg 1311.75 - 1421.98 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 550 Lt 19.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1645 Lt 58.09 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4650 mm 183.07 in. |
| Genişlik | 1905 mm 75 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1934 mm 76.14 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2103 mm 82.8 in. |
| Yükseklik | 1665-1667 mm 65.55 - 65.63 in. |
| Dingil Mesafesi | 2784 mm 109.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1610-1624 mm 63.39 - 63.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1598-1614 mm 62.91 - 63.54 in. |
| ön çıkıntı | 962 mm 37.87 in. |
| arka çıkıntı | 904 mm 35.59 in. |
| En az dönüş açısı | 10.93 m 35.86 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman e-DCT |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R19; 235/55 R19 |
| Jant Boyutu | 19 |