
| Karoser tipi nedir, Opel Astra L (facelift 2026)? | Hatchback, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Opel Astra L (facelift 2026) 1.2 Turbo (145 Hp) Mild Hybrid eDCT? | 4.9-5 Lt/100 km 48 - 47 US mpg 57.6 - 56.5 UK mpg 20.4 - 20 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Opel Astra 1.2 Turbo (145 Hp) Mild Hybrid eDCT? | 109-112 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2026 Astra L (facelift 2026) 1.2 Turbo (145 Hp) Mild Hybrid eDCT? | 210 km/saat | 130.49 mph 0-100 km/saat: 9 saniye 0-60 mph: 8.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Opel Astra Hatchback 2026 1.2 Turbo (145 Hp) Mild Hybrid eDCT? | 145 bg, 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Opel Astra Hatchback 2026 1.2 Turbo (145 Hp) Mild Hybrid eDCT? | 1.2 Lt 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2026 Opel 1.2 Turbo (145 Hp) Mild Hybrid eDCT? | 3, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Opel Astra L (facelift 2026) Hatchback 2026 1.2 Turbo (145 Hp) Mild Hybrid eDCT? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2026 Opel Astra Hatchback? | 4374 mm 172.2 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2026 Opel Astra Hatchback? | 1859 mm 73.19 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2026 Opel Astra L (facelift 2026) 1.2 Turbo (145 Hp) Mild Hybrid eDCT? | 1379 Kg 3040.17 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2026 Opel Astra L (facelift 2026) 1.2 Turbo (145 Hp) Mild Hybrid eDCT? | 1950 Kg 4299.01 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2026 Opel Astra Hatchback? | 422 - 1339 Lt 14.9 - 47.29 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2026 Opel Astra L (facelift 2026) 1.2 Turbo (145 Hp) Mild Hybrid eDCT? | 6, otomatik şanzıman eDCT |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Astra L (facelift 2026) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 Turbo (145 bg) Mild Hybrid eDCT |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 4.6-4.7 Lt/100 km
51.1 - 50 US mpg 61.4 - 60.1 UK mpg 21.7 - 21.3 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.8-5 Lt/100 km
49 - 47 US mpg 58.9 - 56.5 UK mpg 20.8 - 20 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.3-4.4 Lt/100 km
54.7 - 53.5 US mpg 65.7 - 64.2 UK mpg 23.3 - 22.7 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.5-5.6 Lt/100 km
42.8 - 42 US mpg 51.4 - 50.4 UK mpg 18.2 - 17.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.9-5 Lt/100 km
48 - 47 US mpg 57.6 - 56.5 UK mpg 20.4 - 20 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 109-112 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 8.6 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e-bis |
| Ağırlık/güç oranı | 9.5 Kg/bg, 105.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 166.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 21 bg @ 4265 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 51 Nm 37.62 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 145 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 136 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.5 mm 3.56 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, VVT |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1379 Kg 3040.17 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1950 Kg 4299.01 lbs. |
| Azami yük | 571 Kg 1258.84 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 422 Lt 14.9 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1339 Lt 47.29 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1150 Kg 2535.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Römork burun yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4374 mm 172.2 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1859 mm 73.19 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2062 mm 81.18 in. |
| Yükseklik | 1460-1470 mm 57.48 - 57.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2675 mm 105.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1551-1559 mm 61.06 - 61.38 in. |
| Arka tekerlek izi | 1546-1554 mm 60.87 - 61.18 in. |
| En az dönüş açısı | 10.51 m 34.48 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman eDCT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7.5J x 17; 8J x 18 |