
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz S-Serisi Long (V223)? | Sedan, 4 Kapı, 4-5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz S-Serisi Long (V223) S 500 (435 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 8-9.5 Lt/100 km 29.4 - 24.8 US mpg 35.3 - 29.7 UK mpg 12.5 - 10.5 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz S-Serisi S 500 (435 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 181-216 g/km CO2 Euro 6D-ISC-FCM |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2020 S-Serisi Long (V223) S 500 (435 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 4.9 saniye 0-60 mph: 4.7 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz S-Serisi Sedan 2020 S 500 (435 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 435 bg, 520 Nm 383.53 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz S-Serisi Sedan 2020 S 500 (435 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 Lt 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2020 Mercedes-Benz S 500 (435 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz S-Serisi Long (V223) Sedan 2020 S 500 (435 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2020 Mercedes-Benz S-Serisi Sedan? | 5289 mm 208.23 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2020 Mercedes-Benz S-Serisi Sedan? | 1921-1954 mm 75.63 - 76.93 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2020 Mercedes-Benz S-Serisi Long (V223) S 500 (435 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 1990 Kg 4387.2 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2020 Mercedes-Benz S-Serisi Long (V223) S 500 (435 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2820 Kg 6217.04 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2020 Mercedes-Benz S-Serisi Sedan? | 550 Lt 19.42 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2020 Mercedes-Benz S-Serisi Long (V223) S 500 (435 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | S-Serisi Long (V223) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 500 (435 bg) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 4-5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 8-9.5 Lt/100 km
29.4 - 24.8 US mpg 35.3 - 29.7 UK mpg 12.5 - 10.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 181-216 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 11-11.4 Lt/100 km
21.4 - 20.6 US mpg 25.7 - 24.8 UK mpg 9.1 - 8.8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6-6.7 Lt/100 km
39.2 - 35.1 US mpg 47.1 - 42.2 UK mpg 16.7 - 14.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.8-8.4 Lt/100 km
30.2 - 28 US mpg 36.2 - 33.6 UK mpg 12.8 - 11.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 179-192 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.7 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6D-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 4.6 Kg/bg, 218.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 261.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.9 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 22 bg |
| Elektrikli motor torku | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 435 bg @ 5900-6100 dev/dak |
| Litre başına güç | 145 bg/Lt |
| Tork | 520 Nm @ 1800-5500 dev/dak 383.53 lb.-ft. @ 1800-5500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 256.930 |
| Motor hacmi | 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.4 mm 3.64 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Elektrikle Çalışan Kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 13 Lt 13.74 US qt | 11.44 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1990 Kg 4387.2 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2820 Kg 6217.04 lbs. |
| Azami yük | 830 Kg 1829.84 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 550 Lt 19.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 85 Kg 187.39 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5289 mm 208.23 in. |
| Genişlik | 1921-1954 mm 75.63 - 76.93 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2109 mm 83.03 in. |
| Yükseklik | 1503 mm 59.17 in. |
| Dingil Mesafesi | 3216 mm 126.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1660 mm 65.35 in. |
| Arka tekerlek izi | 1688 mm 66.46 in. |
| ön çıkıntı | 877 mm 34.53 in. |
| arka çıkıntı | 1196 mm 47.09 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.22 |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.7° |
| Kalkış açısı | 15.9° |
| rampa açısı | 10.4° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 255/50 R18; 255/45 R19; 255/40 R20 Arka lastikler: 255/50 R18; 255/45 R19; 285/40 R19; 255/40 R20; 285/35 R20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 18; 8.5J x 19; 9J x 20 Arka jantlar: 8J x 18; 8.5J x 19; 10J x 19; 9J x 20; 10J x 20 |