
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz Maybach S-class (Z223)? | Sedan, 4 Kapı, 4 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz Maybach S-class (Z223) S 580 V8 (503 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 10.4-11.7 Lt/100 km 22.6 - 20.1 US mpg 27.2 - 24.1 UK mpg 9.6 - 8.5 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz S-Serisi S 580 V8 (503 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 236-267 g/km CO2 Euro 6D-ISC-FCM |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2021 Maybach S-class (Z223) S 580 V8 (503 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 4.8 saniye 0-60 mph: 4.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz S-Serisi Sedan 2021 S 580 V8 (503 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 503 bg, 700 Nm 516.29 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz S-Serisi Sedan 2021 S 580 V8 (503 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 4.0 Lt 3982 cm3 243 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2021 Mercedes-Benz S 580 V8 (503 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 8, V motor |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz Maybach S-class (Z223) Sedan 2021 S 580 V8 (503 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2021 Mercedes-Benz S-Serisi Sedan? | 5469 mm 215.31 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2021 Mercedes-Benz S-Serisi Sedan? | 1921 mm 75.63 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2021 Mercedes-Benz Maybach S-class (Z223) S 580 V8 (503 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2215 Kg 4883.24 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2021 Mercedes-Benz Maybach S-class (Z223) S 580 V8 (503 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2910 Kg 6415.45 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2021 Mercedes-Benz S-Serisi Sedan? | 505 Lt 17.83 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2021 Mercedes-Benz Maybach S-class (Z223) S 580 V8 (503 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Maybach S-class (Z223) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 580 V8 (503 bg) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2021 yıl |
| Son üretim yılı | Ocak, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 10.4-11.7 Lt/100 km
22.6 - 20.1 US mpg 27.2 - 24.1 UK mpg 9.6 - 8.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 236-267 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 15.2-15.7 Lt/100 km
15.5 - 15 US mpg 18.6 - 18 UK mpg 6.6 - 6.4 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 7.3-8.1 Lt/100 km
32.2 - 29 US mpg 38.7 - 34.9 UK mpg 13.7 - 12.3 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 10.2-10.9 Lt/100 km
23.1 - 21.6 US mpg 27.7 - 25.9 UK mpg 9.8 - 9.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 233-248 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.6 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6D-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 4.4 Kg/bg, 227.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.2 Kg/Nm, 316 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.9 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 20 bg |
| Elektrikli motor torku | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 503 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 126.3 bg/Lt |
| Tork | 700 Nm @ 2000-4500 dev/dak 516.29 lb.-ft. @ 2000-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 176.980 |
| Motor hacmi | 3982 cm3 243 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Silindir Deaktivasyonu sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2215 Kg 4883.24 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2910 Kg 6415.45 lbs. |
| Azami yük | 695 Kg 1532.21 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 505 Lt 17.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 76 Lt 20.08 US gal | 16.72 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5469 mm 215.31 in. |
| Genişlik | 1921 mm 75.63 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2109 mm 83.03 in. |
| Yükseklik | 1510 mm 59.45 in. |
| Dingil Mesafesi | 3396 mm 133.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1655 mm 65.16 in. |
| Arka tekerlek izi | 1683 mm 66.26 in. |
| ön çıkıntı | 877 mm 34.53 in. |
| arka çıkıntı | 1196 mm 47.09 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| Yaklaşım açısı | 14.7° |
| Kalkış açısı | 15.4° |
| rampa açısı | 9.9° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 255/45 R19; 255/40 R20; 265/35 R21 Arka lastikler: 255/45 R19; 255/40 R20; 285/35 R20; 265/35 R21 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8.5J x 19; 9J x 20; 9J x 21 Arka jantlar: 8.5J x 19; 9J x 20; 10J x 20; 9J x 21 |