
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz Maybach GLS (X167)? | SUV, 5 Kapı, 4 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz Maybach GLS (X167) GLS 600 V8 (558 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 11.7-12 Lt/100 km 20.1 - 19.6 US mpg 24.1 - 23.5 UK mpg 8.5 - 8.3 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLS GLS 600 V8 (558 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 266-273 g/km CO2 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2020 Maybach GLS (X167) GLS 600 V8 (558 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 4.9 saniye 0-60 mph: 4.7 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLS SUV 2020 GLS 600 V8 (558 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 558 bg, 730 Nm 538.42 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLS SUV 2020 GLS 600 V8 (558 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 4.0 Lt 3982 cm3 243 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2020 Mercedes-Benz GLS 600 V8 (558 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 8, V motor |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz Maybach GLS (X167) SUV 2020 GLS 600 V8 (558 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2020 Mercedes-Benz GLS SUV? | 5205 mm 204.92 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2020 Mercedes-Benz GLS SUV? | 2030 mm 79.92 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2020 Mercedes-Benz Maybach GLS (X167) GLS 600 V8 (558 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 2785 Kg 6139.87 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2020 Mercedes-Benz Maybach GLS (X167) GLS 600 V8 (558 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 3250 Kg 7165.02 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2020 Mercedes-Benz GLS SUV? | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2020 Mercedes-Benz Maybach GLS (X167) GLS 600 V8 (558 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | GLS |
| Nesil | Maybach GLS (X167) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLS 600 V8 (558 bg) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.7-12 Lt/100 km
20.1 - 19.6 US mpg 24.1 - 23.5 UK mpg 8.5 - 8.3 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 266-273 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.7 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5 Kg/bg, 200.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 262.1 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.9 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 22 bg |
| Elektrikli motor torku | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 558 bg @ 6000-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 140.1 bg/Lt |
| Tork | 730 Nm @ 2500-5000 dev/dak 538.42 lb.-ft. @ 2500-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 177 |
| Motor hacmi | 3982 cm3 243 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2785 Kg 6139.87 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3250 Kg 7165.02 lbs. |
| Azami yük | 465 Kg 1025.15 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 90 Lt 23.78 US gal | 19.8 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5205 mm 204.92 in. |
| Genişlik | 2030 mm 79.92 in. |
| Yükseklik | 1838 mm 72.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 3135 mm 123.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1699 mm 66.89 in. |
| Arka tekerlek izi | 1723 mm 67.83 in. |
| En az dönüş açısı | 12.5 m 41.01 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 285/45 R22 Arka lastikler: 325/40 R22 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 9.5J x 22 Arka jantlar: 11.5J x 22 |