
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLS (X167)? | SUV, 5 Kapı, 7 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8 (489 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 10.7-11 Lt/100 km 22 - 21.4 US mpg 26.4 - 25.7 UK mpg 9.3 - 9.1 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLS GLS 580 V8 (489 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 245-254 g/km CO2 Euro 6D-ISC-FCM |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2020 GLS (X167) GLS 580 V8 (489 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 5.3 saniye 0-60 mph: 5 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLS SUV 2020 GLS 580 V8 (489 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 489 bg, 700 Nm 516.29 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLS SUV 2020 GLS 580 V8 (489 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 4.0 Lt 3982 cm3 243 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2020 Mercedes-Benz GLS 580 V8 (489 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 8, V motor |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLS (X167) SUV 2020 GLS 580 V8 (489 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2020 Mercedes-Benz GLS SUV? | 5207 mm 205 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2020 Mercedes-Benz GLS SUV? | 1956-2030 mm 77.01 - 79.92 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2020 Mercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8 (489 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2470 Kg 5445.42 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2020 Mercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8 (489 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3250 Kg 7165.02 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2020 Mercedes-Benz GLS SUV? | 355 - 2400 Lt 12.54 - 84.76 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2020 Mercedes-Benz GLS (X167) GLS 580 V8 (489 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | GLS |
| Nesil | GLS (X167) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLS 580 V8 (489 bg) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 14.4-15 Lt/100 km
16.3 - 15.7 US mpg 19.6 - 18.8 UK mpg 6.9 - 6.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 8.4-8.9 Lt/100 km
28 - 26.4 US mpg 33.6 - 31.7 UK mpg 11.9 - 11.2 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 10.7-11 Lt/100 km
22 - 21.4 US mpg 26.4 - 25.7 UK mpg 9.3 - 9.1 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 245-254 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6D-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 5.1 Kg/bg, 198 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.5 Kg/Nm, 283.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.9 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 22 bg |
| Elektrikli motor torku | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 489 bg |
| Litre başına güç | 122.8 bg/Lt |
| Tork | 700 Nm @ 2000-4000 dev/dak 516.29 lb.-ft. @ 2000-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 176.980 |
| Motor hacmi | 3982 cm3 243 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 15.7 Lt 16.59 US qt | 13.81 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Silindir Deaktivasyonu sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2470 Kg 5445.42 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3250 Kg 7165.02 lbs. |
| Azami yük | 780 Kg 1719.61 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 355 Lt 12.54 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2400 Lt 84.76 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 90 Lt 23.78 US gal | 19.8 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5207 mm 205 in. |
| Genişlik | 1956-2030 mm 77.01 - 79.92 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2157 mm 84.92 in. |
| Yükseklik | 1823-1838 mm 71.77 - 72.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 3135 mm 123.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1669 mm 65.71 in. |
| Arka tekerlek izi | 1692 mm 66.61 in. |
| ön çıkıntı | 936 mm 36.85 in. |
| arka çıkıntı | 1136 mm 44.72 in. |
| Yerden yükseklik | 200-215 mm 7.87 - 8.46 in. |
| En az dönüş açısı | 12.52 m 41.08 ft. |
| Yaklaşım açısı | 21-23° |
| Kalkış açısı | 20-21° |
| rampa açısı | 15-16° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Hidro-pnömatik eleman, Çift salıncaklı, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Hidro-pnömatik eleman, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 275/55 R19; 275/50 R20; 275/45 R21; 285/45 R22; 285/40 R23 Arka lastikler: 275/55 R19; 275/50 R20; 315/40 R21; 325/40 R22; 325/35 R23 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8.5J x 19; 8.5J x 20; 10J x 21; 9.5J x 22; 9.5J x 23 Arka jantlar: 8.5J x 19; 8.5J x 20; 11J x 21; 11.5J x 22; 11.5J x 23 |