
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLS (X167, facelift 2023)? | SUV, 5 Kapı, 7 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLS (X167, facelift 2023) GLS 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 8-9.1 Lt/100 km 29.4 - 25.8 US mpg 35.3 - 31 UK mpg 12.5 - 11 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLS GLS 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 219-240 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2023 GLS (X167, facelift 2023) GLS 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 6.1 saniye 0-60 mph: 5.8 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLS SUV 2023 GLS 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 367 bg, 750 Nm 553.17 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLS SUV 2023 GLS 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 Lt 2989 cm3 182.4 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2023 Mercedes-Benz GLS 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLS (X167, facelift 2023) SUV 2023 GLS 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLS SUV? | 5209 mm 205.08 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLS SUV? | 1956 mm 77.01 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLS (X167, facelift 2023) GLS 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2540 Kg 5599.74 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLS (X167, facelift 2023) GLS 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3300 Kg 7275.25 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2023 Mercedes-Benz GLS SUV? | 355 - 2400 Lt 12.54 - 84.76 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2023 Mercedes-Benz GLS (X167, facelift 2023) GLS 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | GLS |
| Nesil | GLS (X167, facelift 2023) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLS 450d (367 bg) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 8-9.1 Lt/100 km
29.4 - 25.8 US mpg 35.3 - 31 UK mpg 12.5 - 11 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 219-240 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 6.9 Kg/bg, 144.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.4 Kg/Nm, 295.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 20 bg |
| Elektrikli motor torku | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 367 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 122.8 bg/Lt |
| Tork | 750 Nm @ 1350-2800 dev/dak 553.17 lb.-ft. @ 1350-2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 656.830 |
| Motor hacmi | 2989 cm3 182.4 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 17.2 Lt 18.18 US qt | 15.13 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2540 Kg 5599.74 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3300 Kg 7275.25 lbs. |
| Azami yük | 760 Kg 1675.51 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 355 Lt 12.54 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2400 Lt 84.76 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 90 Lt 23.78 US gal | 19.8 UK gal |
| AdBlue tankı | 31.6 Lt 8.35 US gal | 6.95 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 140 Kg 308.65 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5209 mm 205.08 in. |
| Genişlik | 1956 mm 77.01 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2157 mm 84.92 in. |
| Yükseklik | 1828-1928 mm 71.97 - 75.91 in. |
| Dingil Mesafesi | 3135 mm 123.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1669 mm 65.71 in. |
| Arka tekerlek izi | 1692 mm 66.61 in. |
| ön çıkıntı | 938 mm 36.93 in. |
| arka çıkıntı | 1136 mm 44.72 in. |
| Yerden yükseklik | 175-290 mm 6.89 - 11.42 in. |
| En az dönüş açısı | 12.54 m 41.14 ft. |
| Yaklaşım açısı | 23-29° |
| Kalkış açısı | 20-26° |
| tırmanış açısı | 45° |
| sığ derinliği | 500-580 mm 19.69 - 22.83 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Hidro-pnömatik eleman, Çift salıncaklı, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Hidro-pnömatik eleman, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/45 R22; 285/40 R23 Arka lastikler: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/40 R22; 325/35 R23 |
| Jant Boyutu | 20; 21; 22; 23 |