
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167)? | Coupe, SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167) GLE 300d (272 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 6.5-7.3 Lt/100 km 36.2 - 32.2 US mpg 43.5 - 38.7 UK mpg 15.4 - 13.7 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLE GLE 300d (272 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 172-192 g/km CO2 Euro 6d-ISC-FCM |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2021 GLE Coupe (C167) GLE 300d (272 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 226 km/saat | 140.43 mph 0-100 km/saat: 6.8 saniye 0-60 mph: 6.5 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV 2021 GLE 300d (272 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 272 bg, 550 Nm 405.66 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV 2021 GLE 300d (272 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2.0 Lt 1993 cm3 121.62 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2021 Mercedes-Benz GLE 300d (272 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167) Coupe, SUV 2021 GLE 300d (272 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2021 Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV? | 4939 mm 194.45 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2021 Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV? | 2010 mm 79.13 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2021 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167) GLE 300d (272 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2245 Kg 4949.38 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2021 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167) GLE 300d (272 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2990 Kg 6591.82 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2021 Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV? | 655 - 1790 Lt 23.13 - 63.21 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2021 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167) GLE 300d (272 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | GLE |
| Nesil | GLE Coupe (C167) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLE 300d (272 bg) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2021 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Coupe, SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.5-7.3 Lt/100 km
36.2 - 32.2 US mpg 43.5 - 38.7 UK mpg 15.4 - 13.7 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 172-192 g/km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.1-6.2 Lt/100 km
38.6 - 37.9 US mpg 46.3 - 45.6 UK mpg 16.4 - 16.1 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 160-163 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 6.5 saniye |
| Maksimum sürat | 226 km/saat 140.43 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 8.3 Kg/bg, 121.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 245 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.9 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 20 bg |
| Elektrikli motor torku | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 272 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 136.5 bg/Lt |
| Tork | 550 Nm @ 1800-2200 dev/dak 405.66 lb.-ft. @ 1800-2200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 654.820 |
| Motor hacmi | 1993 cm3 121.62 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.3 mm 3.71 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 13.3 Lt 14.05 US qt | 11.7 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2245 Kg 4949.38 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2990 Kg 6591.82 lbs. |
| Azami yük | 745 Kg 1642.44 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 655 Lt 23.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1790 Lt 63.21 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| AdBlue tankı | 31.6 Lt 8.35 US gal | 6.95 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2700 Kg 5952.48 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 108 Kg 238.1 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4939 mm 194.45 in. |
| Genişlik | 2010 mm 79.13 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2157 mm 84.92 in. |
| Yükseklik | 1730 mm 68.11 in. |
| Dingil Mesafesi | 2935 mm 115.55 in. |
| Ön tekerlek izi | 1680 mm 66.14 in. |
| Arka tekerlek izi | 1726 mm 67.95 in. |
| ön çıkıntı | 925 mm 36.42 in. |
| arka çıkıntı | 1079 mm 42.48 in. |
| Yerden yükseklik | 206 mm 8.11 in. |
| En az dönüş açısı | 11.84 m 38.85 ft. |
| Yaklaşım açısı | 25° |
| Kalkış açısı | 24° |
| rampa açısı | 17° |
| tırmanış açısı | 38.7° |
| sığ derinliği | 500 mm 19.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 275/55 R19 |
| Jant Boyutu | 8.5J x 19 |