
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLC Coupe (C253, facelift 2019)? | Coupe, SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLC Coupe (C253, facelift 2019) GLC 200 (197 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 7.1-7.5 Lt/100 km 33.1 - 31.4 US mpg 39.8 - 37.7 UK mpg 14.1 - 13.3 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLC GLC 200 (197 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 184-217 g/km CO2 Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2019 GLC Coupe (C253, facelift 2019) GLC 200 (197 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 216 km/saat | 134.22 mph 0-100 km/saat: 8 saniye 0-60 mph: 7.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV 2019 GLC 200 (197 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 197 bg, 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV 2019 GLC 200 (197 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 2.0 Lt 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2019 Mercedes-Benz GLC 200 (197 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLC Coupe (C253, facelift 2019) Coupe, SUV 2019 GLC 200 (197 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2019 Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV? | 4731 mm 186.26 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2019 Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV? | 1890 mm 74.41 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2019 Mercedes-Benz GLC Coupe (C253, facelift 2019) GLC 200 (197 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 1745 Kg 3847.07 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2019 Mercedes-Benz GLC Coupe (C253, facelift 2019) GLC 200 (197 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 2430 Kg 5357.23 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2019 Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV? | 500 - 1400 Lt 17.66 - 49.44 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2019 Mercedes-Benz GLC Coupe (C253, facelift 2019) GLC 200 (197 Hp) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | GLC |
| Nesil | GLC Coupe (C253, facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLC 200 (197 bg) EQ Boost 4MATIC G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Coupe, SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 8.1 Lt/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 9.6 Lt/100 km
24.5 US mpg 29.4 UK mpg 10.4 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 184-217 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.9-9.5 Lt/100 km
26.4 - 24.8 US mpg 31.7 - 29.7 UK mpg 11.2 - 10.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.0-6.4 Lt/100 km
39.2 - 36.8 US mpg 47.1 - 44.1 UK mpg 16.7 - 15.6 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.1-7.5 Lt/100 km
33.1 - 31.4 US mpg 39.8 - 37.7 UK mpg 14.1 - 13.3 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 161-170 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 7.6 saniye |
| Maksimum sürat | 216 km/saat 134.22 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 8.9 Kg/bg, 112.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 183.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 14 bg |
| Elektrikli motor torku | 150 Nm 110.63 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, boyuna |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 197 bg |
| Litre başına güç | 98.9 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1650-4000 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1650-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 264.920 |
| Motor hacmi | 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 13 Lt 13.74 US qt | 11.44 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1745 Kg 3847.07 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2430 Kg 5357.23 lbs. |
| Azami yük | 685 Kg 1510.17 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1400 Lt 49.44 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4731 mm 186.26 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| Yükseklik | 1600 mm 62.99 in. |
| Dingil Mesafesi | 2873 mm 113.11 in. |
| Ön tekerlek izi | 1621 mm 63.82 in. |
| ön çıkıntı | 830 mm 32.68 in. |
| arka çıkıntı | 1028 mm 40.47 in. |
| Yaklaşım açısı | 20.2° |
| Kalkış açısı | 14.8° |
| rampa açısı | 11.2° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/60 R18 |
| Jant Boyutu | 8J x 18 |