
| Karoser tipi nedir, DS 9? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, DS 9 1.6 PureTech (360 Hp) E-TENSE 4x4 EAT8? | 1.8 Lt/100 km 130.7 US mpg 156.9 UK mpg 55.6 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, DS 9 1.6 PureTech (360 Hp) E-TENSE 4x4 EAT8? | 41 g/km CO2 Euro 6d-ISC-FCM |
| Tamamen elektrikli şekilde ne kadar gidebilir, 1.6 PureTech (360 Hp) E-TENSE 4x4 EAT8? | 51 km 31.69 mi |
| Elektrik tüketimi ne kadar, DS 9 1.6 PureTech (360 Hp) E-TENSE 4x4 EAT8? | 15.5 kWh/100 km 24.94 kWh/100 mi 135 MPGe 6.5 km/kWh 4 mi/kWh |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2020 9 1.6 PureTech (360 Hp) E-TENSE 4x4 EAT8? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 5.6 saniye 0-60 mph: 5.3 saniye |
| Motor gücü ne kadar, DS 9 Sedan 2020 1.6 PureTech (360 Hp) E-TENSE 4x4 EAT8? | 360 bg, 520 Nm 383.53 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, DS 9 Sedan 2020 1.6 PureTech (360 Hp) E-TENSE 4x4 EAT8? | 1.6 Lt 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2020 DS 1.6 PureTech (360 Hp) E-TENSE 4x4 EAT8? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, DS 9 Sedan 2020 1.6 PureTech (360 Hp) E-TENSE 4x4 EAT8? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç). Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2020 DS 9 Sedan? | 4934 mm 194.25 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2020 DS 9 Sedan? | 1855 mm 73.03 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2020 DS 9 1.6 PureTech (360 Hp) E-TENSE 4x4 EAT8? | 1909 Kg 4208.62 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2020 DS 9 1.6 PureTech (360 Hp) E-TENSE 4x4 EAT8? | 2395 Kg 5280.07 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2020 DS 9 Sedan? | 510 Lt 18.01 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2020 DS 9 1.6 PureTech (360 Hp) E-TENSE 4x4 EAT8? | 8, otomatik şanzıman EAT |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | DS |
| Model | 9 |
| Nesil | 9 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 PureTech (360 bg) E-TENSE 4x4 EAT8 |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 1.8 Lt/100 km
130.7 US mpg 156.9 UK mpg 55.6 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 41 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5.3 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 5.3 Kg/bg, 188.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 272.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 11.9 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Arka koltukların altında |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 51 km 31.69 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 15.5 kWh/100 km
24.94 kWh/100 mi 135 MPGe 6.5 km/kWh 4 mi/kWh |
| Maksimum hız (yalnızca elektrikli) | 190 km/saat 118.06 mph |
| Şarj bağlantı noktaları | Görmek için giriş yapın. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 110 bg |
| Elektrikli motor torku | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 113 bg |
| Elektrikli motor torku | 166 Nm 122.44 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Sistem gücü | 360 bg |
| Sistem tork | 520 Nm 383.53 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 200 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 125.2 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 3000 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DGS EP6FADTXHPR |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 77 mm 3.03 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1909 Kg 4208.62 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2395 Kg 5280.07 lbs. |
| Azami yük | 486 Kg 1071.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 510 Lt 18.01 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 42 Lt 11.1 US gal | 9.24 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4934 mm 194.25 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1932 mm 76.06 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2079 mm 81.85 in. |
| Yükseklik | 1460 mm 57.48 in. |
| Dingil Mesafesi | 2895 mm 113.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1584 mm 62.36 in. |
| Arka tekerlek izi | 1566 mm 61.65 in. |
| ön çıkıntı | 973 mm 38.31 in. |
| arka çıkıntı | 1066 mm 41.97 in. |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman EAT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 380x32 mm |
| Arka frenler | Disk, 290x12 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/45 R19; 235/40 R20 |
| Jant Boyutu | 19; 20 |