
| Karoser tipi nedir, Citroen C5 Aircross II (Phase I, 2025)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Citroen C5 Aircross II (Phase I, 2025) 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 5.4-5.6 Lt/100 km 43.6 - 42 US mpg 52.3 - 50.4 UK mpg 18.5 - 17.9 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Citroen C5 Aircross 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 121-126 g/km CO2 Euro 6e bis |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2025 C5 Aircross II (Phase I, 2025) 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 201 km/saat | 124.9 mph 0-100 km/saat: 11.2 saniye 0-60 mph: 10.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Citroen C5 Aircross SUV 2025 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 145 bg, 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Citroen C5 Aircross SUV 2025 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 1.2 Lt 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2025 Citroen 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 3, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Citroen C5 Aircross II (Phase I, 2025) SUV 2025 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2025 Citroen C5 Aircross SUV? | 4650 mm 183.07 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2025 Citroen C5 Aircross SUV? | 1870 mm 73.62 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2025 Citroen C5 Aircross II (Phase I, 2025) 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 1554-1697 Kg 3425.98 - 3741.24 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2025 Citroen C5 Aircross II (Phase I, 2025) 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2025 Citroen C5 Aircross SUV? | 565 - 1668 Lt 19.95 - 58.9 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2025 Citroen C5 Aircross II (Phase I, 2025) 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 6, otomatik şanzıman e-DCS |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | C5 Aircross |
| Nesil | C5 Aircross II (Phase I, 2025) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (145 bg) Hybrid e-DCS |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.0-6.2 Lt/100 km
39.2 - 37.9 US mpg 47.1 - 45.6 UK mpg 16.7 - 16.1 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.7-5.0 Lt/100 km
50 - 47 US mpg 60.1 - 56.5 UK mpg 21.3 - 20 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.7-4.9 Lt/100 km
50 - 48 US mpg 60.1 - 57.6 UK mpg 21.3 - 20.4 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.1-6.3 Lt/100 km
38.6 - 37.3 US mpg 46.3 - 44.8 UK mpg 16.4 - 15.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.4-5.6 Lt/100 km
43.6 - 42 US mpg 52.3 - 50.4 UK mpg 18.5 - 17.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 121-126 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 10.6 saniye |
| Maksimum sürat | 201 km/saat 124.9 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e bis |
| Ağırlık/güç oranı | 10.7 Kg/bg, 93.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.8 Kg/Nm, 148 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.876 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Ön sol koltuğun altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 21 bg @ 4264 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 51 Nm 37.62 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 145 bg |
| Sistem tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 136 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | HN09 |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1554-1697 Kg 3425.98 - 3741.24 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Azami yük | 403-546 Kg 888.46 - 1203.72 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 565 Lt 19.95 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1668 Lt 58.9 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 82 Kg 180.78 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4650 mm 183.07 in. |
| Genişlik | 1870 mm 73.62 in. |
| Yükseklik | 1695 mm 66.73 in. |
| Dingil Mesafesi | 2790 mm 109.84 in. |
| Ön tekerlek izi | 1630 mm 64.17 in. |
| Arka tekerlek izi | 1635 mm 64.37 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman e-DCS |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/60 R18; 225/55 R19 |
| Jant Boyutu | 18; 19 |