
| Karoser tipi nedir, Citroen C5 Aircross I (Phase II, 2022)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Citroen C5 Aircross I (Phase II, 2022) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 5.7-5.8 Lt/100 km 41.3 - 40.6 US mpg 49.6 - 48.7 UK mpg 17.5 - 17.2 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Citroen C5 Aircross 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 128-129 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2025 C5 Aircross I (Phase II, 2022) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 200 km/saat | 124.27 mph 0-100 km/saat: 10.2 saniye 0-60 mph: 9.7 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Citroen C5 Aircross SUV 2025 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 145 bg, 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Citroen C5 Aircross SUV 2025 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1.2 Lt 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2025 Citroen 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 3, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Citroen C5 Aircross I (Phase II, 2022) SUV 2025 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2025 Citroen C5 Aircross SUV? | 4500 mm 177.17 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2025 Citroen C5 Aircross SUV? | 1859 mm 73.19 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2025 Citroen C5 Aircross I (Phase II, 2022) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1531-1638 Kg 3375.28 - 3611.17 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2025 Citroen C5 Aircross I (Phase II, 2022) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 2050 Kg 4519.48 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2025 Citroen C5 Aircross SUV? | 580 - 1630 Lt 20.48 - 57.56 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2025 Citroen C5 Aircross I (Phase II, 2022) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 6, otomatik şanzıman e-DCS |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | C5 Aircross |
| Nesil | C5 Aircross I (Phase II, 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (145 bg) Mild Hybrid e-DCS |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2025 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 4.9-5.0 Lt/100 km
48 - 47 US mpg 57.6 - 56.5 UK mpg 20.4 - 20 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.4-5.5 Lt/100 km
43.6 - 42.8 US mpg 52.3 - 51.4 UK mpg 18.5 - 18.2 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.0-5.2 Lt/100 km
47 - 45.2 US mpg 56.5 - 54.3 UK mpg 20 - 19.2 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.7-6.8 Lt/100 km
35.1 - 34.6 US mpg 42.2 - 41.5 UK mpg 14.9 - 14.7 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.7-5.8 Lt/100 km
41.3 - 40.6 US mpg 49.6 - 48.7 UK mpg 17.5 - 17.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 128-129 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 9.7 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 10.6 Kg/bg, 94.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.7 Kg/Nm, 150.2 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.876 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 21 bg @ 4264 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 51 Nm @ 750-2499 dev/dak 37.62 lb.-ft. @ 750-2499 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 145 bg |
| Sistem tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 136 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | HN09 |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1531-1638 Kg 3375.28 - 3611.17 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2050 Kg 4519.48 lbs. |
| Azami yük | 412-519 Kg 908.3 - 1144.2 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 580 Lt 20.48 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1630 Lt 57.56 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1250 Kg 2755.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4500 mm 177.17 in. |
| Genişlik | 1859 mm 73.19 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1969 mm 77.52 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2099 mm 82.64 in. |
| Yükseklik | 1688-1695 mm 66.46 - 66.73 in. |
| Dingil Mesafesi | 2730 mm 107.48 in. |
| Ön tekerlek izi | 1579-1601 mm 62.17 - 63.03 in. |
| Arka tekerlek izi | 1608-1630 mm 63.31 - 64.17 in. |
| ön çıkıntı | 917 mm 36.1 in. |
| arka çıkıntı | 853 mm 33.58 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman e-DCS |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Elastik direk |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R18 91V |
| Jant Boyutu | 18 |