| Karoser tipi nedir, BYD Sealion 8? | SUV, 5 Kapı, 7 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, BYD Sealion 8 DM-p 1.5T (488 Hp) Plug-in Hybrid AWD E-CVT? | 1.0 Lt/100 km 235.2 US mpg 282.5 UK mpg 100 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, BYD Sealion 8 DM-p 1.5T (488 Hp) Plug-in Hybrid AWD E-CVT? | Euro 5 |
| Tamamen elektrikli şekilde ne kadar gidebilir, DM-p 1.5T (488 Hp) Plug-in Hybrid AWD E-CVT? | 152 km 94.45 mi |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2026 Sealion 8 DM-p 1.5T (488 Hp) Plug-in Hybrid AWD E-CVT? | 200 km/saat | 124.27 mph 0-100 km/saat: 4.9 saniye 0-60 mph: 4.7 saniye |
| Motor gücü ne kadar, BYD Sealion 8 SUV 2026 DM-p 1.5T (488 Hp) Plug-in Hybrid AWD E-CVT? | 488 bg, 675 Nm 497.85 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, BYD Sealion 8 SUV 2026 DM-p 1.5T (488 Hp) Plug-in Hybrid AWD E-CVT? | 1.5 Lt 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2026 BYD DM-p 1.5T (488 Hp) Plug-in Hybrid AWD E-CVT? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, BYD Sealion 8 SUV 2026 DM-p 1.5T (488 Hp) Plug-in Hybrid AWD E-CVT? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç). Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2026 BYD Sealion 8 SUV? | 5040 mm 198.43 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2026 BYD Sealion 8 SUV? | 1996 mm 78.58 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2026 BYD Sealion 8 DM-p 1.5T (488 Hp) Plug-in Hybrid AWD E-CVT? | 2580 Kg 5687.93 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2026 BYD Sealion 8 DM-p 1.5T (488 Hp) Plug-in Hybrid AWD E-CVT? | 3265 Kg 7198.09 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2026 BYD Sealion 8 SUV? | 270 - 1960 Lt 9.53 - 69.22 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2026 BYD Sealion 8 DM-p 1.5T (488 Hp) Plug-in Hybrid AWD E-CVT? | otomatik şanzıman E-CVT |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BYD |
| Model | Sealion 8 |
| Nesil | Sealion 8 |
| Modifikasyonu (Motor) | DM-p 1.5T (488 bg) Plug-in Hybrid AWD E-CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 1.0 Lt/100 km
235.2 US mpg 282.5 UK mpg 100 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.7 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.3 Kg/bg, 189.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 261.6 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 35.6 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum demir fosfat (LiFePO4) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (NEDC) | 152 km 94.45 mi |
| Şarj bağlantı noktaları | Görmek için giriş yapın. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 272 bg |
| Elektrikli motor torku | 315 Nm 232.33 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 272 bg |
| Elektrikli motor torku | 360 Nm 265.52 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 488 bg |
| Sistem tork | 675 Nm 497.85 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 150 bg |
| Litre başına güç | 100.2 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Xiaoyun / BYD472ZQB |
| Motor hacmi | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.7 Lt 3.91 US qt | 3.26 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2580 Kg 5687.93 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3265 Kg 7198.09 lbs. |
| Azami yük | 685 Kg 1510.17 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 270 Lt 9.53 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1960 Lt 69.22 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5040 mm 198.43 in. |
| Genişlik | 1996 mm 78.58 in. |
| Yükseklik | 1760 mm 69.29 in. |
| Dingil Mesafesi | 2950 mm 116.14 in. |
| Ön tekerlek izi | 1716 mm 67.56 in. |
| Arka tekerlek izi | 1720 mm 67.72 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman E-CVT |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 265/45 R21 |
| Jant Boyutu | 21 |