
| Karoser tipi nedir, BMW 8 Serisi (G15)? | Coupe, 2 Kapı, 4 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, BMW 8 Serisi (G15) 840d (340 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 5.6-5.8 Lt/100 km 42 - 40.6 US mpg 50.4 - 48.7 UK mpg 17.9 - 17.2 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, BMW 8 Serisi 840d (340 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 146-154 g/km CO2 Euro 6d |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2020 8 Serisi (G15) 840d (340 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 4.8 saniye 0-60 mph: 4.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, BMW 8 Serisi Coupe 2020 840d (340 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 340 bg, 700 Nm 516.29 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, BMW 8 Serisi Coupe 2020 840d (340 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 3.0 Lt 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2020 BMW 840d (340 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, BMW 8 Serisi (G15) Coupe 2020 840d (340 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2020 BMW 8 Serisi Coupe? | 4843 mm 190.67 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2020 BMW 8 Serisi Coupe? | 1902 mm 74.88 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2020 BMW 8 Serisi (G15) 840d (340 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 1915 Kg 4221.85 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2020 BMW 8 Serisi (G15) 840d (340 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 2410 Kg 5313.14 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2020 BMW 8 Serisi Coupe? | 420 Lt 14.83 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2020 BMW 8 Serisi (G15) 840d (340 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 8, otomatik şanzıman Steptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 8 Serisi |
| Nesil | 8 Serisi (G15) |
| Modifikasyonu (Motor) | 840d (340 bg) Mild Hybrid xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 7.1-7.3 Lt/100 km
33.1 - 32.2 US mpg 39.8 - 38.7 UK mpg 14.1 - 13.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 4.7-5.0 Lt/100 km
50 - 47 US mpg 60.1 - 56.5 UK mpg 21.3 - 20 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.6-5.8 Lt/100 km
42 - 40.6 US mpg 50.4 - 48.7 UK mpg 17.9 - 17.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 146-154 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.6 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 5.6 Kg/bg, 177.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.7 Kg/Nm, 365.5 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 11 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 340 bg @ 4400 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.6 bg/Lt |
| Tork | 700 Nm @ 1750-2250 dev/dak 516.29 lb.-ft. @ 1750-2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B57D30B |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 10.2 Lt 10.78 US qt | 8.97 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1915 Kg 4221.85 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2410 Kg 5313.14 lbs. |
| Azami yük | 495 Kg 1091.29 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 420 Lt 14.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4843 mm 190.67 in. |
| Genişlik | 1902 mm 74.88 in. |
| Yükseklik | 1341 mm 52.8 in. |
| Dingil Mesafesi | 2822 mm 111.1 in. |
| Ön tekerlek izi | 1627 mm 64.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1642 mm 64.65 in. |
| Yerden yükseklik | 121 mm 4.76 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/45 R18 100Y XL Arka lastikler: 275/40 R18 103Y XL |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 18 Arka jantlar: 9J x 18 |