
| Karoser tipi nedir, Audi S7 Sportback (C8)? | Liftback, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Audi S7 Sportback (C8) 3.0 TDI V6 (349 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 6.5 Lt/100 km 36.2 US mpg 43.5 UK mpg 15.4 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Audi S7 3.0 TDI V6 (349 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 170 g/km CO2 Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2019 S7 Sportback (C8) 3.0 TDI V6 (349 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 5.1 saniye 0-60 mph: 4.8 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Audi S7 Liftback 2019 3.0 TDI V6 (349 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 349 bg, 700 Nm 516.29 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Audi S7 Liftback 2019 3.0 TDI V6 (349 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 3.0 Lt 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2019 Audi 3.0 TDI V6 (349 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 6, V motor |
| Aktarımı nedir, Audi S7 Sportback (C8) Liftback 2019 3.0 TDI V6 (349 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2019 Audi S7 Liftback? | 4979 mm 196.02 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2019 Audi S7 Liftback? | 1908 mm 75.12 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2019 Audi S7 Sportback (C8) 3.0 TDI V6 (349 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 2010 Kg 4431.29 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2019 Audi S7 Sportback (C8) 3.0 TDI V6 (349 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 2635 Kg 5809.18 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2019 Audi S7 Liftback? | 525 - 1380 Lt 18.54 - 48.73 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2019 Audi S7 Sportback (C8) 3.0 TDI V6 (349 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 8, otomatik şanzıman tiptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | S7 |
| Nesil | S7 Sportback (C8) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 TDI V6 (349 bg) Mild Hybrid quattro tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Kasım, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 7.7 Lt/100 km
30.5 US mpg 36.7 UK mpg 13 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.8 Lt/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 6.5 Lt/100 km
36.2 US mpg 43.5 UK mpg 15.4 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 170 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 5.8 Kg/bg, 173.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 348.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Net batarya kapasitesi | 0.5 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya ağırlığı | 10 Kg 22.05 lbs. |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Geri kazanımdaki güç | 8 kW |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 349 bg @ 3850 dev/dak |
| Litre başına güç | 117.6 bg/Lt |
| Tork | 700 Nm @ 2500-3100 dev/dak 516.29 lb.-ft. @ 2500-3100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EA897evo2 / DEWA |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.4 mm 3.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Elektrikle Çalışan Kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 13.6 Lt 14.37 US qt | 11.97 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2010 Kg 4431.29 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2635 Kg 5809.18 lbs. |
| Azami yük | 625 Kg 1377.89 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 525 Lt 18.54 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1380 Lt 48.73 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 63 Lt 16.64 US gal | 13.86 UK gal |
| AdBlue tankı | 12 Lt 3.17 US gal | 2.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 95 Kg 209.44 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4979 mm 196.02 in. |
| Genişlik | 1908 mm 75.12 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2118 mm 83.39 in. |
| Yükseklik | 1417 mm 55.79 in. |
| Dingil Mesafesi | 2928 mm 115.28 in. |
| Ön tekerlek izi | 1646 mm 64.8 in. |
| Arka tekerlek izi | 1629 mm 64.13 in. |
| ön çıkıntı | 927 mm 36.5 in. |
| arka çıkıntı | 1124 mm 44.25 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 12.2 m 40.03 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman tiptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 400 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 350 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/40 R20 |
| Jant Boyutu | 8.5J x 20 |