
| Karoser tipi nedir, Audi S6 (C8, facelift 2023)? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Audi S6 (C8, facelift 2023) 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 10.7 Lt/100 km 22 US mpg 26.4 UK mpg 9.3 km/Lt |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2023 S6 (C8, facelift 2023) 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 4.5 saniye 0-60 mph: 4.4 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Audi S6 Sedan 2023 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 444 bg, 600 Nm 442.54 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Audi S6 Sedan 2023 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 2.9 Lt 2894 cm3 176.6 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2023 Audi 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 6, V motor |
| Aktarımı nedir, Audi S6 (C8, facelift 2023) Sedan 2023 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2023 Audi S6 Sedan? | 4954 mm 195.04 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2023 Audi S6 Sedan? | 1886 mm 74.25 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2023 Audi S6 (C8, facelift 2023) 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 2035 Kg 4486.41 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2023 Audi S6 (C8, facelift 2023) 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 2625 Kg 5787.13 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2023 Audi S6 Sedan? | 388 Lt 13.7 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2023 Audi S6 (C8, facelift 2023) 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 8, otomatik şanzıman tiptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | S6 |
| Nesil | S6 (C8, facelift 2023) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.9 TFSI V6 (444 bg) Mild Hybrid quattro tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2023 yıl |
| Son üretim yılı | 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 12.4 Lt/100 km
19 US mpg 22.8 UK mpg 8.1 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 9 Lt/100 km
26.1 US mpg 31.4 UK mpg 11.1 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (EPA) | 10.7 Lt/100 km
22 US mpg 26.4 UK mpg 9.3 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 4.4 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4.6 Kg/bg, 218.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.4 Kg/Nm, 294.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 444 bg @ 5900 dev/dak |
| Litre başına güç | 153.4 bg/Lt |
| Tork | 600 Nm @ 2700 dev/dak 442.54 lb.-ft. @ 2700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EA839 / DKMB |
| Motor hacmi | 2894 cm3 176.6 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 84.5 mm 3.33 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo Ve Elektrikle Çalışan Kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.6 Lt 8.03 US qt | 6.69 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2035 Kg 4486.41 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2625 Kg 5787.13 lbs. |
| Azami yük | 590 Kg 1300.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 388 Lt 13.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 73 Lt 19.28 US gal | 16.06 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4954 mm 195.04 in. |
| Genişlik | 1886 mm 74.25 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2110 mm 83.07 in. |
| Yükseklik | 1443-1448 mm 56.81 - 57.01 in. |
| Dingil Mesafesi | 2929 mm 115.31 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 12.2 m 40.03 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman tiptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/35 R21 |
| Jant Boyutu | 21 |