
| Karoser tipi nedir, Audi S6 (C8)? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Audi S6 (C8) 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 10.7 Lt/100 km 22 US mpg 26.4 UK mpg 9.3 km/Lt |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2019 S6 (C8) 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 4.5 saniye 0-60 mph: 4.4 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Audi S6 Sedan 2019 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 444 bg, 600 Nm 442.54 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Audi S6 Sedan 2019 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 2.9 Lt 2894 cm3 176.6 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2019 Audi 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 6, V motor |
| Aktarımı nedir, Audi S6 (C8) Sedan 2019 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2019 Audi S6 Sedan? | 4954 mm 195.04 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2019 Audi S6 Sedan? | 1886 mm 74.25 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2019 Audi S6 (C8) 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 2035 Kg 4486.41 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2019 Audi S6 Sedan? | 388 Lt 13.7 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2019 Audi S6 (C8) 2.9 TFSI V6 (444 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 8, otomatik şanzıman tiptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | S6 |
| Nesil | S6 (C8) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.9 TFSI V6 (444 bg) Mild Hybrid quattro tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 13.1 Lt/100 km
18 US mpg 21.6 UK mpg 7.6 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.6 UK mpg 11.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (EPA) | 10.7 Lt/100 km
22 US mpg 26.4 UK mpg 9.3 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 4.4 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4.6 Kg/bg, 218.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.4 Kg/Nm, 294.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.5 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 444 bg |
| Litre başına güç | 153.4 bg/Lt |
| Tork | 600 Nm 442.54 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EA839 / DKMB |
| Motor hacmi | 2894 cm3 176.6 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 84.5 mm 3.33 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo Ve Elektrikle Çalışan Kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.6 Lt 8.03 US qt | 6.69 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2035 Kg 4486.41 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 388 Lt 13.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 73 Lt 19.28 US gal | 16.06 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4954 mm 195.04 in. |
| Genişlik | 1886 mm 74.25 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2110 mm 83.07 in. |
| Yükseklik | 1446 mm 56.93 in. |
| Dingil Mesafesi | 2928 mm 115.28 in. |
| Ön tekerlek izi | 1633 mm 64.29 in. |
| Arka tekerlek izi | 1618 mm 63.7 in. |
| ön çıkıntı | 924 mm 36.38 in. |
| arka çıkıntı | 1102 mm 43.39 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 12.2 m 40.03 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman tiptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 400 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 350 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/35 R21 |
| Jant Boyutu | 21 |