
| Karoser tipi nedir, Audi Q8 (4M, facelift 2023)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Audi Q8 (4M, facelift 2023) 55 TFSI V6 (340 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 10.2-11.4 Lt/100 km 23.1 - 20.6 US mpg 27.7 - 24.8 UK mpg 9.8 - 8.8 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Audi Q8 55 TFSI V6 (340 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 231-260 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2023 Q8 (4M, facelift 2023) 55 TFSI V6 (340 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 5.6 saniye 0-60 mph: 5.3 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Audi Q8 SUV 2023 55 TFSI V6 (340 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 340 bg, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Audi Q8 SUV 2023 55 TFSI V6 (340 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 3.0 Lt 2995 cm3 182.77 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2023 Audi 55 TFSI V6 (340 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 6, V motor |
| Aktarımı nedir, Audi Q8 (4M, facelift 2023) SUV 2023 55 TFSI V6 (340 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2023 Audi Q8 SUV? | 4992 mm 196.54 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2023 Audi Q8 SUV? | 1995 mm 78.54 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2023 Audi Q8 (4M, facelift 2023) 55 TFSI V6 (340 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2023 Audi Q8 (4M, facelift 2023) 55 TFSI V6 (340 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 2830 Kg 6239.08 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2023 Audi Q8 SUV? | 605 Lt 21.37 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2023 Audi Q8 (4M, facelift 2023) 55 TFSI V6 (340 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 8, otomatik şanzıman tiptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | Q8 |
| Nesil | Q8 (4M, facelift 2023) |
| Modifikasyonu (Motor) | 55 TFSI V6 (340 bg) Mild Hybrid quattro tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 10.2-11.4 Lt/100 km
23.1 - 20.6 US mpg 27.7 - 24.8 UK mpg 9.8 - 8.8 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 231-260 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5.3 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 6.2 Kg/bg, 161.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 238.1 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 340 bg @ 5200-6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.5 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 1370-4500 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 1370-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DCBD |
| Motor hacmi | 2995 cm3 182.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7.6 Lt 8.03 US qt | 6.69 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 13.7 Lt 14.48 US qt | 12.05 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2830 Kg 6239.08 lbs. |
| Azami yük | 730 Kg 1609.37 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 605 Lt 21.37 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2800 Kg 6172.94 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 115 Kg 253.53 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4992 mm 196.54 in. |
| Genişlik | 1995 mm 78.54 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2190 mm 86.22 in. |
| Yükseklik | 1697 mm 66.81 in. |
| Dingil Mesafesi | 2998 mm 118.03 in. |
| Ön tekerlek izi | 1679 mm 66.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1691 mm 66.57 in. |
| ön çıkıntı | 985 mm 38.78 in. |
| arka çıkıntı | 1009 mm 39.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman tiptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 275/50 R20 |
| Jant Boyutu | 20 |