
| Karoser tipi nedir, Audi A6 Limousine (C8)? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Audi A6 Limousine (C8) 50 TDI V6 (286 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 5.7-5.9 Lt/100 km 41.3 - 39.9 US mpg 49.6 - 47.9 UK mpg 17.5 - 16.9 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Audi A6 50 TDI V6 (286 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 151-156 g/km CO2 Euro 6d-ISC-FCM |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2020 A6 Limousine (C8) 50 TDI V6 (286 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 5.4 saniye 0-60 mph: 5.1 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Audi A6 Sedan 2020 50 TDI V6 (286 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 286 bg, 620 Nm 457.29 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Audi A6 Sedan 2020 50 TDI V6 (286 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 3.0 Lt 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2020 Audi 50 TDI V6 (286 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 6, V motor |
| Aktarımı nedir, Audi A6 Limousine (C8) Sedan 2020 50 TDI V6 (286 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2020 Audi A6 Sedan? | 4939 mm 194.45 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2020 Audi A6 Sedan? | 1886 mm 74.25 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2020 Audi A6 Limousine (C8) 50 TDI V6 (286 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 1825 Kg 4023.44 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2020 Audi A6 Limousine (C8) 50 TDI V6 (286 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 2455-2510 Kg 5412.35 - 5533.6 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2020 Audi A6 Sedan? | 530 - 995 Lt 18.72 - 35.14 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2020 Audi A6 Limousine (C8) 50 TDI V6 (286 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 8, otomatik şanzıman tiptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A6 |
| Nesil | A6 Limousine (C8) |
| Modifikasyonu (Motor) | 50 TDI V6 (286 bg) Mild Hybrid quattro tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.3-7.6 Lt/100 km
32.2 - 30.9 US mpg 38.7 - 37.2 UK mpg 13.7 - 13.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.8-5 Lt/100 km
49 - 47 US mpg 58.9 - 56.5 UK mpg 20.8 - 20 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.7-5.9 Lt/100 km
41.3 - 39.9 US mpg 49.6 - 47.9 UK mpg 17.5 - 16.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 151-156 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5.1 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 6.4 Kg/bg, 156.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 339.7 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Net batarya kapasitesi | 0.5 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya ağırlığı | 10 Kg 22.05 lbs. |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Geri kazanımdaki güç | 14 kW |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 8 bg |
| Elektrikli motor torku | 60 Nm 44.25 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, boyuna |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 286 bg @ 3500-4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 96.4 bg/Lt |
| Tork | 620 Nm @ 1750-3000 dev/dak 457.29 lb.-ft. @ 1750-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EA897evo3 / DMGA |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.4 mm 3.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 15.7 Lt 16.59 US qt | 13.81 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1825 Kg 4023.44 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2455-2510 Kg 5412.35 - 5533.6 lbs. |
| Azami yük | 630-685 Kg 1388.91 - 1510.17 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 530 Lt 18.72 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 995 Lt 35.14 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 63 Lt 16.64 US gal | 13.86 UK gal |
| AdBlue tankı | 12 Lt 3.17 US gal | 2.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 95 Kg 209.44 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4939 mm 194.45 in. |
| Genişlik | 1886 mm 74.25 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2110 mm 83.07 in. |
| Yükseklik | 1457 mm 57.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 2924 mm 115.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1630 mm 64.17 in. |
| Arka tekerlek izi | 1617 mm 63.66 in. |
| ön çıkıntı | 920 mm 36.22 in. |
| arka çıkıntı | 1095 mm 43.11 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| En az dönüş açısı | 12.1 m 39.7 ft. |
| Yaklaşım açısı | 11.8° |
| Kalkış açısı | 14.9° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman tiptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 350x34 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 330 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/60 R17; 225/55 R18; 245/45 R19; 255/40 R20; 255/35 R21 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17; 8J x 18; 8.5J x 19; 8.5J x 20; 8.5J x 21 |