
| Karoser tipi nedir, Audi A5 Avant (B10)? | Kombi, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Audi A5 Avant (B10) 2.0 TDI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 4.8-5.5 Lt/100 km 49 - 42.8 US mpg 58.9 - 51.4 UK mpg 20.8 - 18.2 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Audi A5 2.0 TDI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 127-145 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 A5 Avant (B10) 2.0 TDI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 240 km/saat | 149.13 mph 0-100 km/saat: 7.7 saniye 0-60 mph: 7.3 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Audi A5 Kombi 2024 2.0 TDI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 204 bg, 400 Nm 295.02 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Audi A5 Kombi 2024 2.0 TDI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 2.0 Lt 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 Audi 2.0 TDI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Audi A5 Avant (B10) Kombi 2024 2.0 TDI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 Audi A5 Kombi? | 4829 mm 190.12 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 Audi A5 Kombi? | 1860 mm 73.23 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 Audi A5 Avant (B10) 2.0 TDI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 1835 Kg 4045.48 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2024 Audi A5 Avant (B10) 2.0 TDI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 2430 Kg 5357.23 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 Audi A5 Kombi? | 448 - 1396 Lt 15.82 - 49.3 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 Audi A5 Avant (B10) 2.0 TDI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 7, otomatik şanzıman S tronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A5 |
| Nesil | A5 Avant (B10) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (204 bg) Mild Hybrid plus S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.8-5.5 Lt/100 km
49 - 42.8 US mpg 58.9 - 51.4 UK mpg 20.8 - 18.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 127-145 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 7.3 saniye |
| Maksimum sürat | 240 km/saat 149.13 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 111.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 218 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum demir fosfat (LiFePO4) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Geri kazanımdaki güç | 25 kW |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 24 bg |
| Elektrikli motor torku | 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Orta, boyuna |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 204 bg @ 3800-4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 103.7 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1750-3250 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1750-3250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EA288 evo |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 18.7 Lt 19.76 US qt | 16.45 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1835 Kg 4045.48 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2430 Kg 5357.23 lbs. |
| Azami yük | 595 Kg 1311.75 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 448 Lt 15.82 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1396 Lt 49.3 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| AdBlue tankı | 20 Lt 5.28 US gal | 4.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4829 mm 190.12 in. |
| Genişlik | 1860 mm 73.23 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2099 mm 82.64 in. |
| Yükseklik | 1460 mm 57.48 in. |
| Dingil Mesafesi | 2892 mm 113.86 in. |
| Ön tekerlek izi | 1624 mm 63.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1611 mm 63.43 in. |
| ön çıkıntı | 908 mm 35.75 in. |
| arka çıkıntı | 1029 mm 40.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 12.1 m 39.7 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.1° |
| Kalkış açısı | 18.5° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 323 mm |
| Arka frenler | Disk, 300 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R17; 215/55 R17; 225/55 R17; 235/45 R18; 245/40 R19; 245/35 R20 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 7.5J x 17; 8J x 18; 8J x 19; 8.5J x 19; 8.5J x 20 |