
| Karoser tipi nedir, Alpina D3 Touring (G21, facelift 2022)? | Kombi, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Alpina D3 Touring (G21, facelift 2022) S 3.0 (355 Hp) Mild Hybrid AWD SWTICH-TRONIC? | 6.9 Lt/100 km 34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Alpina D3 S 3.0 (355 Hp) Mild Hybrid AWD SWTICH-TRONIC? | 182 g/km CO2 Euro 6d-ISC-FCM |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2022 D3 Touring (G21, facelift 2022) S 3.0 (355 Hp) Mild Hybrid AWD SWTICH-TRONIC? | 270 km/saat | 167.77 mph 0-100 km/saat: 4.8 saniye 0-60 mph: 4.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Alpina D3 Kombi 2022 S 3.0 (355 Hp) Mild Hybrid AWD SWTICH-TRONIC? | 355 bg, 730 Nm 538.42 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Alpina D3 Kombi 2022 S 3.0 (355 Hp) Mild Hybrid AWD SWTICH-TRONIC? | 3.0 Lt 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2022 Alpina S 3.0 (355 Hp) Mild Hybrid AWD SWTICH-TRONIC? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Alpina D3 Touring (G21, facelift 2022) Kombi 2022 S 3.0 (355 Hp) Mild Hybrid AWD SWTICH-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2022 Alpina D3 Kombi? | 4723 mm 185.94 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2022 Alpina D3 Kombi? | 1827 mm 71.93 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2022 Alpina D3 Touring (G21, facelift 2022) S 3.0 (355 Hp) Mild Hybrid AWD SWTICH-TRONIC? | 2020 Kg 4453.34 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2022 Alpina D3 Touring (G21, facelift 2022) S 3.0 (355 Hp) Mild Hybrid AWD SWTICH-TRONIC? | 2430 Kg 5357.23 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2022 Alpina D3 Kombi? | 500 - 1510 Lt 17.66 - 53.33 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2022 Alpina D3 Touring (G21, facelift 2022) S 3.0 (355 Hp) Mild Hybrid AWD SWTICH-TRONIC? | 8, otomatik şanzıman Switch-Tronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alpina |
| Model | D3 |
| Nesil | D3 Touring (G21, facelift 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 3.0 (355 bg) Mild Hybrid AWD SWTICH-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.9 Lt/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 182 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.6 saniye |
| Maksimum sürat | 270 km/saat 167.77 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 5.7 Kg/bg, 175.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.8 Kg/Nm, 361.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 11 bg |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 355 bg @ 4000-4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 118.6 bg/Lt |
| Tork | 730 Nm @ 1750-2750 dev/dak 538.42 lb.-ft. @ 1750-2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2020 Kg 4453.34 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2430 Kg 5357.23 lbs. |
| Azami yük | 410 Kg 903.9 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1510 Lt 53.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4723 mm 185.94 in. |
| Genişlik | 1827 mm 71.93 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2068 mm 81.42 in. |
| Yükseklik | 1438 mm 56.61 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1577 mm 62.09 in. |
| Arka tekerlek izi | 1572 mm 61.89 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Switch-Tronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 255/35 R19 Arka lastikler: 265/35 R19 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8.5J x 19 Arka jantlar: 9.5J x 19 |