
| Av vilken typ är karosseriet, Chery J6? | SUV , Crossover , 5 dörrar, 5 platser |
|---|---|
| Hur mycket kan den tillryggalägga på enbart sröm, 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | 418 km 259.73 mi |
| Hur snabb är bilen, 2025 J6 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | 0-100 km/t: 6.5 s 0-60 mph: 6.2 s |
| Vad har motorn för toppeffekt, Chery J6 SUV , Crossover 2025 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | 279 hk, 385 Nm 283.96 lb.-ft. |
| Vilken är typen av drivning, Chery J6 SUV , Crossover 2025 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | Fyrhjulsdrift (4x4). BEV (Elbil). En elmotor driver framhjulen, en elmotor driver bakhjulen. |
| Vad har fördonet för längd, 2025 Chery J6 SUV , Crossover ? | 4406 mm 173.46 in. |
| Hur bred är bilen, 2025 Chery J6 SUV , Crossover ? | 1910 mm 75.2 in. |
| Hur många växlar har lådan, Vilken typ av växellåda har den, 2025 Chery J6 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | 1, Automat |
| Märke | Chery |
|---|---|
| Modell | J6 |
| Generation | J6 |
| Modifikation (motor) | 69.77 kWh (279 hk) Electric iWD |
| fabrikstillverkning, början | 2025 år |
| Framdrivningssytemets arkitektur | BEV (Elbil) |
| Karosseri | SUV , Crossover |
| Antal platser | 5 |
| Antal dörrar | 5 |
| Typ bränsle | Elektricitet |
|---|---|
| Acceleration 0 - 100 km/t | 6.5 s |
| Acceleration 0 - 62 mph | 6.5 s |
| Acceleration 0 - 60 mph (Beräknat av Auto-Data.net) | 6.2 s |
| Brutto batterikapacitet | 69.77 kWh |
|---|---|
| Batteriteknik | Litiumjärnfosfat (LiFePO4) |
| Batteriets plats | Nedanför golvet |
| Räckvidd el. | 418 km 259.73 mi |
| Laddningsportar | Logga in för att se. |
| Elmotor 1 | |
| Elektrisk motoreffekt | 184 hk |
| Elektrisk Vridmoment | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Elmotorns placering | Bakaxel, tvärgående |
| Typ av elektrisk motor | Synkron |
| Elmotor 2 | |
| Elektrisk motoreffekt | 95 hk |
| Elektrisk Vridmoment | 165 Nm 121.7 lb.-ft. |
| Elmotorns placering | Framaxel, tvärgående |
| Typ av elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 279 hk |
| System Vridmoment | 385 Nm 283.96 lb.-ft. |
| Längd | 4406 mm 173.46 in. |
|---|---|
| Bredd | 1910 mm 75.2 in. |
| Höjd | 1715 mm 67.52 in. |
| Hjulbas | 2715 mm 106.89 in. |
| Frigångshöjd | 170-200 mm 6.69 - 7.87 in. |
| Drivverkets arkitektur | En elmotor driver framhjulen, en elmotor driver bakhjulen. |
|---|---|
| Bedrivning | Fyrhjulsdrift (4x4) |
| Antal växlar och typ av växellåda | 1 växlar, Automat |
| Hjulupphängning fram | Självständig typ McPrherson |
| Hjulupphängning bak | Oberoende flerlänksupphängning |
| Bromssystem fram | Skivor |
| Bromssystem bak | Disk |
| Hjälpsystem | ABS (Antiblockeringssystem) |
| Styrsystem | Rack och drev |
| Servostyrning | Elektrisk förstärkare |
| Storlek av | 19 |