
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Alfa Romeo 33 Sport Wagon (905A)? | βαγόνι , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Alfa Romeo 33 βαγόνι 1984 1.5 (90 Hp) 4x4? | 90 Hp |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Alfa Romeo 33 βαγόνι 1984 1.5 (90 Hp) 4x4? | 1.5 l 1490 cm3 90.93 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 1984 Alfa Romeo 1.5 (90 Hp) 4x4? | 4 |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Alfa Romeo 33 Sport Wagon (905A) βαγόνι 1984 1.5 (90 Hp) 4x4? | Κινητήρας εσωτερικής καύσης. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 1984 Alfa Romeo 33 βαγόνι ? | 4167 mm 164.06 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 1984 Alfa Romeo 33 βαγόνι ? | 1612 mm 63.46 in. |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Alfa Romeo |
| μοντέλο | 33 |
| παραγωγή | 33 Sport Wagon (905A) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5 (90 Hp) 4x4 |
| έναρξη της παραγωγής | 1984 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 1986 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | βαγόνι |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Κινητήρας | |
| δύναμη | 90 Hp |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 60.4 Hp/l |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | 305.20 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1490 cm3 90.93 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 84 mm 3.31 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 67.2 mm 2.65 in. |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 7.5 l 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4167 mm 164.06 in. |
| πλάτος | 1612 mm 63.46 in. |
| ύψος | 1345 mm 52.95 in. |
| μεταξόνιο | 2455 mm 96.65 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 825 mm 32.48 in. |
| Πίσω πρόβολος | 887 mm 34.92 in. |