
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Alfa Romeo 33 Sport Wagon (905A)? | βαγόνι , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Alfa Romeo 33 βαγόνι 1986 1.5 (102 Hp) 4x4? | 102 Hp |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Alfa Romeo 33 βαγόνι 1986 1.5 (102 Hp) 4x4? | 1.5 l 1490 cm3 90.93 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 1986 Alfa Romeo 1.5 (102 Hp) 4x4? | 4 |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Alfa Romeo 33 Sport Wagon (905A) βαγόνι 1986 1.5 (102 Hp) 4x4? | Κινητήρας εσωτερικής καύσης. |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Alfa Romeo |
| μοντέλο | 33 |
| παραγωγή | 33 Sport Wagon (905A) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5 (102 Hp) 4x4 |
| έναρξη της παραγωγής | 1986 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 1989 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | βαγόνι |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Κινητήρας | |
| δύναμη | 102 Hp |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 68.5 Hp/l |
| Κυβισμός κινητήρα | 1490 cm3 90.93 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 84 mm 3.31 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 67.2 mm 2.65 in. |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |