
| Av vilken typ är karosseriet, Toyota Hilux Surf? | Pickup , 4 dörrar, 5 platser |
|---|---|
| Vad har motorn för toppeffekt, Toyota Hilux Pickup 1996 3.0 TD (163 Hp)? | 163 hk |
| Vilken är typen av drivning, Toyota Hilux Surf Pickup 1996 3.0 TD (163 Hp)? | Bakhjulsdrift. Förbränningsmotor. Förbränningsmotorn driver bakhjulen på bilen. |
| Vad har fördonet för längd, 1996 Toyota Hilux Pickup ? | 4770 mm 187.8 in. |
| Hur bred är bilen, 1996 Toyota Hilux Pickup ? | 1875 mm 73.82 in. |
| Märke | Toyota |
|---|---|
| Modell | Hilux |
| Generation | Hilux Surf |
| Modifikation (motor) | 3.0 TD (163 hk) |
| fabrikstillverkning, början | 1996 år |
| fabrikstillverkning, slut | 2002 år |
| Framdrivningssytemets arkitektur | Förbränningsmotor |
| Karosseri | Pickup |
| Antal platser | 5 |
| Antal dörrar | 4 |
| Typ bränsle | Diesel bränsle |
|---|
| Effekt | 163 hk |
|---|---|
| Motormodell/Motorkod | 1KZ-TE |
| Motorns aspiration | Turbokompressor |
| Motoroljekapacitet | 7 l 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motoroljespecifikation | Logga in för att se. |
| kylmedel | 9.5 l 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Längd | 4770 mm 187.8 in. |
|---|---|
| Bredd | 1875 mm 73.82 in. |
| Höjd | 1790 mm 70.47 in. |
| Hjulbas | 2790 mm 109.84 in. |
| Spårvidd fram | 1575 mm 62.01 in. |
| Spårvidd bak | 1575 mm 62.01 in. |
| Drivverkets arkitektur | Förbränningsmotorn driver bakhjulen på bilen. |
|---|---|
| Bedrivning | Bakhjulsdrift |