
| Jakiego rodzaju jest nadwozie, Volkswagen Touareg I (7L)? | SUV, 5 drzwi, 7 miejsc |
|---|---|
| Jakie jest zużycie paliwa, Volkswagen Touareg I (7L) 3.0 TDI (224 Hp) 4MOTION Tiptronic? | 10.9 l/100 km 21.6 US mpg 25.9 UK mpg 9.2 km/l |
| W jakim stopniu pojazd jest EKO, Volkswagen Touareg 3.0 TDI (224 Hp) 4MOTION Tiptronic? | 287-294 g/km CO2 Euro 4 |
| Jak szybki jest pojazd, 2005 Touareg I (7L) 3.0 TDI (224 Hp) 4MOTION Tiptronic? | 205 km/h | 127.38 mph 0-100 km/h: 9.9 s 0-60 mph: 9.4 s |
| Jaką ma moc silnik, Volkswagen Touareg SUV 2005 3.0 TDI (224 Hp) 4MOTION Tiptronic? | 224 KM, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Jaka jest objętość silnika, Volkswagen Touareg SUV 2005 3.0 TDI (224 Hp) 4MOTION Tiptronic? | 3.0 l 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Ile cylindrów ma silnik, 2005 Volkswagen 3.0 TDI (224 Hp) 4MOTION Tiptronic? | 6, V-kształtny |
| Jaki jest układ napędowy, Volkswagen Touareg I (7L) SUV 2005 3.0 TDI (224 Hp) 4MOTION Tiptronic? | Napęd na wszystkie koła (4x4). Silnik spalinowy. |
| Jaka jest długość pojazdu, 2005 Volkswagen Touareg SUV? | 4754 mm 187.17 in. |
| Jaka jest szerokość pojazdu, 2005 Volkswagen Touareg SUV? | 1928 mm 75.91 in. |
| Jaki jest ciężar własny pojazdu, 2005 Volkswagen Touareg I (7L) 3.0 TDI (224 Hp) 4MOTION Tiptronic? | 2530 kg 5577.7 lbs. |
| Jaka jest całkowita masa pojazdu, 2005 Volkswagen Touareg I (7L) 3.0 TDI (224 Hp) 4MOTION Tiptronic? | 2945 kg 6492.61 lbs. |
| Ile miejsca w bagażniku, 2005 Volkswagen Touareg SUV? | 500 - 1570 l 17.66 - 55.44 cu. ft. |
| Ile biegów ma skrzynia biegów, Jaki jest rodzaj skrzyni biegów, 2005 Volkswagen Touareg I (7L) 3.0 TDI (224 Hp) 4MOTION Tiptronic? | 6, automatyczna skrzynia biegów |
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Touareg |
| Generacja | Touareg I (7L) |
| Modyfikacja (Silnik) | 3.0 TDI (224 KM) 4MOTION Tiptronic |
| Początek produkcji | 2005 r |
| Koniec produkcji | 2006 r |
| Architektura agregatu | Silnik spalinowy |
| Typ nadwozia | SUV |
| Liczba miejsc | 7 |
| Liczba drzwi | 5 |
| Wydajność | |
| Zużycie paliwa - Cykl miejski | 14.6 l/100 km
16.1 US mpg 19.3 UK mpg 6.8 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl pozamiejski | 8.7 l/100 km
27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl mieszany | 10.9 l/100 km
21.6 US mpg 25.9 UK mpg 9.2 km/l |
| Emisje CO2 | 287-294 g/km |
| Typ paliwa | Olej napędowy |
| Przyspieszenie 0 - 100 km/h | 9.9 s |
| Przyspieszenie 0 - 62 mph | 9.9 s |
| Przyspieszenie 0 - 60 mph (Obliczone przez Auto-Data.net) | 9.4 s |
| Prędkość maksymalna | 205 km/h 127.38 mph |
| Standard ekologiczny | Euro 4 |
| Stosunek masy do mocy | 11.3 kg/KM, 88.5 KM/tonę |
| Stosunek masy do Moment obrotowy | 5.1 kg/Nm, 197.6 Nm/tonę |
| Silnik | |
| Moc | 224 KM @ 4000 obr./min. |
| Moc na litr objętości roboczej | 75.5 KM/l |
| Moment obrotowy | 500 Nm @ 1750 obr./min. 368.78 lb.-ft. @ 1750 obr./min. |
| Układ silnika | Z przodu, wzdłuż |
| Model/Kod silnika | BKS |
| Pojemność silnika | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Liczba cylindrów | 6 |
| Konfiguracja silnika | V-kształtny |
| Średnica cylindrów | 83 mm 3.27 in. |
| Skok tłoka | 91.4 mm 3.6 in. |
| Stopień sprężania | 17:1 |
| Liczba zaworów cylindra | 4 |
| Układ wtrysku paliwa | Diesel common rail |
| Aspiracja silnika | Turbo kompresor , Intercooler |
| Układ rozrządu | DOHC |
| Ilość oleju w silniku | 8.3 l 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| Specyfikacja oleju silnikowego | Zaloguj się, aby zobaczyć. |
| płyn chłodzący | 9 l 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Objętość i waga | |
| Masa własna | 2530 kg 5577.7 lbs. |
| Dopuszczalna masa | 2945 kg 6492.61 lbs. |
| Maksymalne obciążenie | 415 kg 914.92 lbs. |
| Minimalna pojemność bagażnika | 500 l 17.66 cu. ft. |
| Maksymalna pojemność bagażnika | 1570 l 55.44 cu. ft. |
| Zbiornik paliwa | 100 l 26.42 US gal | 22 UK gal |
| Dopuszczalna masa ładunku na dachu | 100 kg 220.46 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcami przy ruszaniu na wzniesieniu o nachyleniu 12% | 3500 kg 7716.18 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulców | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Dopuszczalny nacisk przyczepy na hak holowniczy | 140 kg 308.65 lbs. |
| Wymiary | |
| Długość | 4754 mm 187.17 in. |
| Szerokość | 1928 mm 75.91 in. |
| Szerokość ze rozłożonymi lusterkami | 2230 mm 87.8 in. |
| Wysokość | 1726 mm 67.95 in. |
| Rozstaw osi | 2855 mm 112.4 in. |
| Rozstaw kół przednich | 1653 mm 65.08 in. |
| Rozstaw kół tylnych | 1665 mm 65.55 in. |
| Prześwit | 237-300 mm 9.33 - 11.81 in. |
| Minimalna średnica skrętu | 11.6 m 38.06 ft. |
| Kąt natarcia | 28-33.2° |
| Kąt zejścia | 28-33.6° |
| kąt rampowy | 22.1-27° |
| kąt wznoszenia | 45° |
| głębokość brodzenia | 500-580 mm 19.69 - 22.83 in. |
| Układ napędowy, hamulce i zawieszenie | |
| Napęd | Napęd na wszystkie koła (4x4) |
| Ilość biegów i rodzaj skrzyni biegów | 6 biegów, automatyczna skrzynia biegów |
| Zawieszenie przednie | Zawieszenie pneumatyczne |
| Zawieszenie tylne | Zawieszenie pneumatyczne |
| Hamulce przednie | Tarczowe wentylowane |
| Hamulce tylne | Tarczowe wentylowane |
| Systemy wspomagające | ABS (motoryzacja) |
| Układ kierowniczy | Przekładnia zębatkowa |
| Wspomaganie kierownicy | Wspomaganie hydrauliczne |
| Rozmiar opon | 235/65 R17; 255/55 R18; 275/45 R19; 275/40 R20 |
| Rozmiar felg | 7.5J x 17; 8J x 18; 9J x 19; 9J x 20 |