
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Skoda Octavia II Scout? | βαγόνι , Κροσόβερ , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Skoda Octavia II Scout 2.0 FSI (150 Hp) 4x4? | 8.7 l/100 km 27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Skoda Octavia 2.0 FSI (150 Hp) 4x4? | 207 g/km CO2 Euro 4 |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2007 Octavia II Scout 2.0 FSI (150 Hp) 4x4? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 10 δευτ 0-60 mph: 9.5 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Skoda Octavia βαγόνι , Κροσόβερ 2007 2.0 FSI (150 Hp) 4x4? | 150 Hp, 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Skoda Octavia βαγόνι , Κροσόβερ 2007 2.0 FSI (150 Hp) 4x4? | 2.0 l 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2007 Skoda 2.0 FSI (150 Hp) 4x4? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Skoda Octavia II Scout βαγόνι , Κροσόβερ 2007 2.0 FSI (150 Hp) 4x4? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). Κινητήρας εσωτερικής καύσης. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2007 Skoda Octavia βαγόνι , Κροσόβερ ? | 4581 mm 180.35 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2007 Skoda Octavia βαγόνι , Κροσόβερ ? | 1784 mm 70.24 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2007 Skoda Octavia II Scout 2.0 FSI (150 Hp) 4x4? | 1490 κιλά 3284.89 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2007 Skoda Octavia II Scout 2.0 FSI (150 Hp) 4x4? | 2150 κιλά 4739.94 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2007 Skoda Octavia βαγόνι , Κροσόβερ ? | 580 - 1620 l 20.48 - 57.21 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2007 Skoda Octavia II Scout 2.0 FSI (150 Hp) 4x4? | 6, μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Skoda |
| μοντέλο | Octavia |
| παραγωγή | Octavia II Scout |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 2.0 FSI (150 Hp) 4x4 |
| έναρξη της παραγωγής | 2007 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | Οκτώβριος, 2008 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | βαγόνι , Κροσόβερ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εντός πόλης | 11.9 l/100 km
19.8 US mpg 23.7 UK mpg 8.4 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εκτός πόλης | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος | 8.7 l/100 km
27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 km/l |
| Εκπομπές CO2 | 207 g/km |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 10 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 10 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 9.5 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h 124.27 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | Euro 4 |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 9.9 κιλά/Hp, 100.7 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 7.5 κιλά/Nm, 134.2 Nm/τόνος |
| Κινητήρας | |
| δύναμη | 150 Hp @ 6000 σ.α.λ. |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 75.6 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 200 Nm @ 3500 σ.α.λ. 147.51 lb.-ft. @ 3500 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | BLR, BLX, BLY, BVX, BVY, BVZ |
| Κυβισμός κινητήρα | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 82.5 mm 3.25 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 92.8 mm 3.65 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 11.5:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 4.6 l 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 7.7 l 8.14 US qt | 6.78 UK qt |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 1490 κιλά 3284.89 lbs. |
| Μέγιστο βάρος | 2150 κιλά 4739.94 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 660 κιλά 1455.05 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 580 l 20.48 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1620 l 57.21 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Μέγιστο φορτίο | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (85) | 1600 κιλά 3527.4 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1500 κιλά 3306.93 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 650 κιλά 1433 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4581 mm 180.35 in. |
| πλάτος | 1784 mm 70.24 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 1973 mm 77.68 in. |
| ύψος | 1533 mm 60.35 in. |
| μεταξόνιο | 2578 mm 101.5 in. |
| εμπρός ίχνος | 1534 mm 60.39 in. |
| Πίσω ίχνος | 1515 mm 59.65 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.85 m 35.6 ft. |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 6 ταχύτητες, μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Γόνατο ανάρτησης |
| Πίσω ανάρτηση | Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| μέγεθος ελαστικών | 225/50 R17 |
| μέγεθος των ζάντων | 7J x 17 |