
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Hycan Z03? | SUV , Κροσόβερ , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 61.13 kWh (218 Hp)? | 510 km 316.9 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Hycan Z03 61.13 kWh (218 Hp)? | 13.5 κιλοβατώρα/100 χλμ 21.73 kWh/100 mi 155 MPGe 7.4 km/kWh 4.6 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2023 Z03 61.13 kWh (218 Hp)? | 150 km/h | 93.21 mph 0-100 km/h: 7.9 δευτ 0-60 mph: 7.5 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Hycan Z03 SUV , Κροσόβερ 2023 61.13 kWh (218 Hp)? | 218 Hp, 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Hycan Z03 SUV , Κροσόβερ 2023 61.13 kWh (218 Hp)? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2023 Hycan Z03 SUV , Κροσόβερ ? | 4602 mm 181.18 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2023 Hycan Z03 SUV , Κροσόβερ ? | 1900 mm 74.8 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2023 Hycan Z03 61.13 kWh (218 Hp)? | 1740 κιλά 3836.04 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2023 Hycan Z03 61.13 kWh (218 Hp)? | 2160 κιλά 4761.98 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2023 Hycan Z03 SUV , Κροσόβερ ? | 402 l 14.2 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2023 Hycan Z03 61.13 kWh (218 Hp)? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Hycan |
|---|---|
| μοντέλο | Z03 |
| παραγωγή | Z03 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 61.13 kWh (218 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Ιούνιος, 2023 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2025 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV , Κροσόβερ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 7.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 7.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 7.5 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 150 km/h 93.21 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 8 κιλά/Hp, 125.3 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 7.7 κιλά/Nm, 129.3 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 61.13 kWh |
|---|---|
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 510 km 316.9 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (CLTC) | 13.5 κιλοβατώρα/100 χλμ
21.73 kWh/100 mi 155 MPGe 7.4 km/kWh 4.6 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 218 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ180XS116 |
| Μέγιστες στροφές του ηλεκτροκινητήρα | 16000 σ.α.λ. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 218 Hp |
| Ροπή συστήματος | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| βάρος | 1740 κιλά 3836.04 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2160 κιλά 4761.98 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 420 κιλά 925.94 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 402 l 14.2 cu. ft. |
| μήκος | 4602 mm 181.18 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1900 mm 74.8 in. |
| ύψος | 1645 mm 64.76 in. |
| μεταξόνιο | 2750 mm 108.27 in. |
| εμπρός ίχνος | 1610 mm 63.39 in. |
| Πίσω ίχνος | 1610 mm 63.39 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.31 |
| Γωνία προσέγγισης | 17° |
| Γωνία φυγής | 20° |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | συστροφή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 215/55 R17; 215/50 R18 |
| μέγεθος των ζάντων | 17; 18 |