
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, BMW 5 Series Sedan Long (G38 LCI, facelift 2020)? | Σεντάν , 4 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, BMW 5 Series Sedan Long (G38 LCI, facelift 2020) 530Li (252 Hp) Steptronic? | 6.7-7.4 l/100 km 35.1 - 31.8 US mpg 42.2 - 38.2 UK mpg 14.9 - 13.5 km/l |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2020 5 Series Sedan Long (G38 LCI, facelift 2020) 530Li (252 Hp) Steptronic? | 250 km/h | 155.34 mph 0-100 km/h: 6.9 δευτ 0-60 mph: 6.6 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, BMW 5 Series Σεντάν 2020 530Li (252 Hp) Steptronic? | 252 Hp, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, BMW 5 Series Σεντάν 2020 530Li (252 Hp) Steptronic? | 2.0 l 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2020 BMW 530Li (252 Hp) Steptronic? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, BMW 5 Series Sedan Long (G38 LCI, facelift 2020) Σεντάν 2020 530Li (252 Hp) Steptronic? | Πισωκίνητο. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. O κινητήρας εσωτερικής καύσης οδηγεί τους πίσω τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2020 BMW 5 Series Σεντάν ? | 5106 mm 201.02 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2020 BMW 5 Series Σεντάν ? | 1868 mm 73.54 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2020 BMW 5 Series Sedan Long (G38 LCI, facelift 2020) 530Li (252 Hp) Steptronic? | 1710 κιλά 3769.9 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2020 BMW 5 Series Sedan Long (G38 LCI, facelift 2020) 530Li (252 Hp) Steptronic? | 2260 κιλά 4982.45 lbs. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2020 BMW 5 Series Sedan Long (G38 LCI, facelift 2020) 530Li (252 Hp) Steptronic? | 8, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων Steptronic |
| μάρκα | BMW |
|---|---|
| μοντέλο | 5 Series |
| παραγωγή | 5 Series Sedan Long (G38 LCI, facelift 2020) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 530Li (252 Hp) Steptronic |
| έναρξη της παραγωγής | Σεπτέμβριος, 2020 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2023 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | Σεντάν |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 4 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος | 6.7-7.4 l/100 km
35.1 - 31.8 US mpg 42.2 - 38.2 UK mpg 14.9 - 13.5 km/l |
|---|---|
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 6.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 6.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 6.6 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h 155.34 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 6.8 κιλά/Hp, 147.4 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 4.9 κιλά/Nm, 204.7 Nm/τόνος |
| δύναμη | 252 Hp @ 5200-6500 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 126.1 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 350 Nm @ 1450-4800 σ.α.λ. 258.15 lb.-ft. @ 1450-4800 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, κατά μήκος |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | B48B20D |
| Κυβισμός κινητήρα | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 82 mm 3.23 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 94.6 mm 3.72 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 10.2:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Twin-scroll turbo, Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 5.25 l 5.55 US qt | 4.62 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα |
| βάρος | 1710 κιλά 3769.9 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2260 κιλά 4982.45 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 550 κιλά 1212.54 lbs. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 68 l 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| μήκος | 5106 mm 201.02 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1868 mm 73.54 in. |
| ύψος | 1500 mm 59.06 in. |
| μεταξόνιο | 3105 mm 122.24 in. |
| εμπρός ίχνος | 1598 mm 62.91 in. |
| Πίσω ίχνος | 1622 mm 63.86 in. |
| Γωνία προσέγγισης | 17° |
| Γωνία φυγής | 18° |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | O κινητήρας εσωτερικής καύσης οδηγεί τους πίσω τροχούς του οχήματος. |
|---|---|
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 8 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων Steptronic |
| Εμπρός ανάρτηση | Σπειροειδές ελατήριο, διπλά ψαλίδια , Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | Μπροστινά ελαστικά: 245/45 R18; 245/40 R19 Πίσω ελαστικά: 245/45 R18; 275/35 R19 |
| μέγεθος των ζάντων | Μπροστινά ζάντες: 8J x 18; 8J x 19 Πίσω ζάντες: 8J x 18; 9J x 19 |