
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, BMW X7 (G07, facelift 2022)? | SAV, 5 Πόρτες, 6-7 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, BMW X7 (G07, facelift 2022) M60i (530 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 12.1-12.9 l/100 km 19.4 - 18.2 US mpg 23.3 - 21.9 UK mpg 8.3 - 7.8 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, BMW X7 M60i (530 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 273-292 g/km CO2 |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2022 X7 (G07, facelift 2022) M60i (530 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 250 km/h | 155.34 mph 0-100 km/h: 4.7 δευτ 0-60 mph: 4.5 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, BMW X7 SAV 2022 M60i (530 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 530 Hp, 750 Nm 553.17 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, BMW X7 SAV 2022 M60i (530 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 4.4 l 4395 cm3 268.2 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2022 BMW M60i (530 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 8, V-κινητήρας |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, BMW X7 (G07, facelift 2022) SAV 2022 M60i (530 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). MHEV (ήπιο υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). O κινητήρας εσωτερικής καύσης και ο ηλεκτροκινητήρας κινούν τους τέσσερις τροχούς του αυτοκινήτου με δυνατότητα κίνησης μόνο σε μικτή λειτουργία. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2022 BMW X7 SAV? | 5181 mm 203.98 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2022 BMW X7 SAV? | 2000 mm 78.74 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2022 BMW X7 (G07, facelift 2022) M60i (530 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 2600 κιλά 5732.02 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2022 BMW X7 (G07, facelift 2022) M60i (530 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 3355 κιλά 7396.51 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2022 BMW X7 SAV? | 300 - 2120 l 10.59 - 74.87 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2022 BMW X7 (G07, facelift 2022) M60i (530 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 8, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων Steptronic |
| μάρκα | BMW |
|---|---|
| μοντέλο | X7 |
| παραγωγή | X7 (G07, facelift 2022) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | M60i (530 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic |
| έναρξη της παραγωγής | Αύγουστος, 2022 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | MHEV (ήπιο υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SAV |
| Καθίσματα | 6-7 |
| Πόρτες | 5 |
| κατανάλωση καυσίμου,συνδυασμένη (WLTP) | 12.1-12.9 l/100 km
19.4 - 18.2 US mpg 23.3 - 21.9 UK mpg 8.3 - 7.8 km/l |
|---|---|
| Εκπομπές CO2 (WLTP) | 273-292 g/km |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 4.7 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 4.7 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 4.5 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h 155.34 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 4.9 κιλά/Hp, 203.8 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 3.5 κιλά/Nm, 288.5 Nm/τόνος |
| Τάση μπαταρίας | 48 V |
|---|---|
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 12 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Ενσωματωμένο στη μετάδοση |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 530 Hp |
| Ροπή συστήματος | 750 Nm 553.17 lb.-ft. |
| δύναμη | 530 Hp @ 5500-6000 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 120.6 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 750 Nm @ 1800-4600 σ.α.λ. 553.17 lb.-ft. @ 1800-4600 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, κατά μήκος |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | S68B44T0 |
| Κυβισμός κινητήρα | 4395 cm3 268.2 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 8 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | V-κινητήρας |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 89 mm 3.5 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 88.3 mm 3.48 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 11:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Twin-power turbo, Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 10.75 l 11.36 US qt | 9.46 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα Φίλτρο σωματιδίων |
| βάρος | 2600 κιλά 5732.02 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 3355 κιλά 7396.51 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 755 κιλά 1664.49 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 300 l 10.59 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 2120 l 74.87 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 83 l 21.93 US gal | 18.26 UK gal |
| Μέγιστο φορτίο | 100 κιλά 220.46 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 3500 κιλά 7716.18 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 140 κιλά 308.65 lbs. |
| μήκος | 5181 mm 203.98 in. |
|---|---|
| πλάτος | 2000 mm 78.74 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 2218 mm 87.32 in. |
| ύψος | 1835 mm 72.24 in. |
| μεταξόνιο | 3105 mm 122.24 in. |
| εμπρός ίχνος | 1682-1690 mm 66.22 - 66.54 in. |
| Πίσω ίχνος | 1703-1705 mm 67.05 - 67.13 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 904 mm 35.59 in. |
| Πίσω πρόβολος | 1172 mm 46.14 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 221 mm 8.7 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.34 |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 12.4 m 40.68 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 25° |
| Γωνία φυγής | 22.2° |
| γωνία ράμπας | 19.8° |
| βάθος ρηχές | 500 mm 19.69 in. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | O κινητήρας εσωτερικής καύσης και ο ηλεκτροκινητήρας κινούν τους τέσσερις τροχούς του αυτοκινήτου με δυνατότητα κίνησης μόνο σε μικτή λειτουργία. |
|---|---|
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 8 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων Steptronic |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) 4 στρεφόμενοι τροχοί (πίσω στρεφόμενοι τροχοί) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | Μπροστινά ελαστικά: 285/45 R21; 275/40 R22; 275/35 R23 Πίσω ελαστικά: 285/45 R21; 315/35 R22; 315/30 R23 |
| μέγεθος των ζάντων | Μπροστινά ζάντες: 9.5J x 21; 9.5J x 22; 9.5J x 23 Πίσω ζάντες: 9.5J x 21; 10.5J x 22; 10.5J x 23 |